5 gier z PS Plus grudzień 2022 już dzisiaj! Dodatkowy bonus i wielkość plików

PS-Plus-grudzien-2022
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Tak, to już dzisiaj Sony udostępnia gry z oferty PS Plus grudzień 2022. Przypominam, jakie tytuły na PS5 i PlayStation 4 dostajemy, ile miejsca zajmie wszystko na dysku konsoli oraz jaki dodatkowy bonus na nas czeka.

6 grudnia to w tym roku nie tylko Mikołajki, ale też… gry z oferty PS Plus grudzień 2022. Tak się akurat ułożył kalendarz, że pierwszy wtorek miesiąca wypada właśnie w dniu rozdawania prezentów. To co tam ma dla nas Sony w worku z podarunkami? Zobaczcie sami.

PS Plus grudzień 2022 – gry PS4 i PS5. Dostępne od 6 grudnia

6 grudnia oferta listopadowa przechodzi do przeszłości, a my możemy wbijać do PS Store i pobierać gry na obecny miesiąc. A są to:

  • Mass Effect: Legendary Edition PS4
  • Biomutant PS4 | PS5
  • Divine Knockout: Founder’s Edition PS5 | PS4

Pamiętaj, że Mass Effect: Legendary Edition to w zasadzie trzy gry w pakiecie, zatem licząc jednostkowo, w grudniu możemy pobawić się przy 5 tytułach!

Ile miejsca zajmują gry z PS+ na grudzień?

Jeśli zamierzasz pobrać wszystkie tytuły z grudniowego Plusa, musisz przygotować na dysku konsoli grubo ponad 100 GB wolnej przestrzeni. A konkretnie, całość na dysku PlayStation 4 zajmie maksymalnie 124,19 GB miejsca. Na PS5 wychodzi niecały 1 GB więcej.

  • Biomutant zajmie na PS4 11.108 GB, a na PS5 12.341 GB
  • Divine Knockout zajmie na PS4 od 4 do 8 GB, a na PS5 od 3 do 8 GB
  • Mass Effect Legendary Edition (3 gry w pakiecie) zajmie na PS4 85.082 GB (+20 GB dla państw Europy)

Warto pobrać i uruchomić wszystkie tytuły, jeśli chcesz zgarnąć ekstra bonus.

Zainstaluj gry z PS Plus na grudzień, a dostaniesz coś za darmo

Przypominam, że kto pobierze i choćby uruchomi każdą z Plusowych pozycji, otrzyma prezent od Sony. Będzie to 50 punktów w programie lojalnościowym PS Stars. Tak, słyszałem już, że to jakieś tam drobniaki w przeliczeniu na złotówki. Ale weź pod uwagę, że kilka takich akcji i udział w innych cyklicznych wyzwaniach, da Tobie już kilkaset punktów i więcej. Co z nimi robić? Wymieniać chociażby na doładowanie portfela do PS Store. Chyba nie powiesz, że kilkadziesiąt złotych doładowania za darmo, po kilku miesiącach udziału w wyzwaniach, nie jest dobrym dealem.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie