Pożądana opcja w końcu w PS Plus. Pierwsza klasyczna gra, która zadziała lepiej

PS Plus z pierwszą klasyczną grą, która zadziała lepiej. Pożądana opcja
Newsy PS4 PS5

W końcu posiadacze PS Plus otrzymali wielce pożądaną możliwość zmiany regionu gry. Dostaliśmy pierwszy klasyczny tytuł, który zadziała lepiej.

PlayStation jeszcze przed premierą nowej wersji PS Plus wyjaśniło, że większość klasycznych gier z PS1 czy PS2 oparto na ich gorszych wersjach. Wszystko przez różnice pomiędzy regionami NTSC i PAL. Ten drugi nie pozwoli nam cieszyć się w pełni płynną rozgrywką. NTSC z kolei zadziała znacznie lepiej.

Firma wyjaśniała później, że pojawi się opcja zmiany regionu w Europie. Trochę jednak trzeba było na nią czekać, ale chyba było naprawdę warto. Pierwsza gra wspierająca funkcję zmiany regionu zadebiutowała w katalogu gier klasycznych (za VGC). Mowa o świetnym Syphon Filter 2 z PlayStation 1.

PAL działa około 20 proc. wolniej od wydajniejszego standardu NTSC. Wszystko przez to, że ten pierwszy wspiera 50 Hz, a ten drugi – 60 Hz. Różnicę tę dało się odczuć, a gracze nie byli zbyt szczęśliwi. Na szczęście teraz możemy w dowolnym momencie zmienić region, co wpłynie na samo działanie produkcji. Spodziewamy się, że SF2 jest tylko początkiem i z czasem dostaniemy więcej gier, które pozwolą nam na skorzystanie z oczekiwanej opcji.

Nie wszystkie dostępne produkcje w katalogu PS Plus Classic oparto na PAL-u. Drugi standard widoczny jest jednak głównie w pozycjach third-party jak Tekken 2 czy Oddworld. Niektóre tytuły otrzymały ulepszoną wersję PAL, która faktycznie została „podbita” do 60 Hz, jednak efektem ubocznym jest niezbyt atrakcyjny bug graficzny (tzw. ghosting) przy widocznych ruchu na ekranie.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie