PS Now w Polsce wraz z PS5? Słowa prezesa Sony dobrze wróżą

Sony co jakiś czas informuje o kolejnych krajach, które otrzymują dostęp do PS Now. Polska niestety jest pomijana, lecz nowy prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment zapowiada, że w tym roku oraz w kolejnych latach usługa będzie mocno wspierana.

PS Now jest usługą, dzięki której możemy strumieniować gry nie tylko na PlayStation 4, lecz również na komputer PC i zagrać w takie hity, jak np. Mortal Kombat XFor HonorWWE 2K18BloodborneThe Last of UsGod of War III RemasteredLEGO Batman 3: Beyond Gotham czy Ratchet & Clank. Łącznie mamy dostęp do ponad 600 tytułów na PS4 oraz z epoki PS3 i PS2. Wszystko w jednym abonamencie. Tyle, że na razie gracze z Polski mogą pomarzyć o takim dostępie. Jednak bardzo możliwe, że wejście w nową generację – czyli PS5 – będzie oznaczało rozszerzenie PlayStation Now na kolejne kraje.

Sony widzi potencjał streamingu

Jim Ryan od kilku miesięcy jest nowym prezesem i dyrektorem generalnym Sony Interactive Entertainment. W wywiadzie dla Financial Times wspomniał on o przyszłości usługi PlayStation Now, której droga rozpoczęła się już pięć lat temu.

Oczywiście widzimy trend w innych gałęziach rozrywki, który masowo adaptuje streaming jako formę dostępu do treści – zaznacza Jim Ryan. – Wydaje się prawdopodobne, bardzo prawdopodobne, że gaming podąży za tym trendem – dodaje.

W chmurę wchodzi coraz więcej dużych graczy na rynku, czego doskonałym przykładem jest Google Stadia. Sony nie zamierza stać z boku i jeszcze w tym roku chce ulepszyć swoją własną usługę strumieniowania, a niedawno ogłoszone partnerstwo z Microsoftem z pewnością w tym pomoże.

Stajemy się coraz bardziej pewni [z naszą usługą PlayStation Now] i naprawdę bardzo mocno zaczniemy stawiać na nią w tym roku oraz w latach kolejnych – deklaruje prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment. Jest to oczywiście dobra wiadomość dla wielu graczy z Polski, którzy wciąż czekają na uruchomienie PlayStation Now. Nowa generacja konsol z pewnością będzie w jakimś stopniu opierała się na chmurze, zatem Japończycy powinni zadbać o udostępnienie swojego streamingu w jak największej liczbie krajów.

Przypominamy, że Sony uruchomiło PlayStation Now w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych. W tym samym roku usługa stała się dostępna w wersji beta dla różnych krajów europejskich. PS Now jest obecnie dostępne w Austrii, Belgii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii, Japonii , Luksemburgu, Holandii, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, we Włoszech, Portugalii, Norwegii, Danii, Finlandii i Szwecji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: