Propozycja dla tych, którzy lubią grube klawisze

Propozycja dla tych, którzy lubią grube klawisze
Newsy PC Technologie

Cooler Master rozwija klawiatury MasterKeys, poszerzając ofertę o kolejne wersje swojej sztandarowej serii. Tym razem przyszła kolej na MasterKeys PBT.

Nowy wariant klawiatury MasterKeys posiada specjalne klawisze PBT, znacznie grubsze niż zwykłe nakładki ABS. Dzięki temu przyciski mają być wytrzymałe i dawać poczucie sprężystości, będąc przy tym tylko minimalnie wygładzone i nie zużywające się zbyt szybko.

Pod przyciskami znajduje się z kolei to, co w klawiaturze najważniejsze: przełączniki Cherry MX. Produkt Cooler Mastera dostępny jest w kilku najpopularniejszych wariantach switchów: red, blue, brown, silver i green. Prócz tego przełączniki mogą się pochwalić wytrzymałością do 50 mln kliknięć.

Cooler Master MasterKeys

Tak jak w przypadku wszystkich mechaników z serii MasterKeys, wersja PBT nie wymaga dodatkowego oprogramowania, a wszystkie zmiany można wprowadzać z poziomu samej klawiatury. Serce urządzenia stanowi 32 bitowy procesor ARM Cortex i to właśnie dzięki niemu użytkownik ma możliwość szybkiego zapisu i dostępu do makr oraz profili.

Seria MasterKeys wspiera też zaawansowane technologie anti-ghostingowe. N-key rollover w połączeniu z 6-key rollover mają spowodować, iż każdy wciśnięty przez użytkownika klawisz zostanie właściwie odczytany przez system.

Dane techniczne:

Przełączniki: Cherry MX
Materiał: plastik i metal
Procesor: 32bit ARM Cortex M0
Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
Wewnętrzna pamięć: 512KB
Złącze: USB 2.0
Wymiary: 440 x 137 x 28 mm (MasterKeys L), 356 x 135 x 33 mm (MasterKeys S)
Długość kabla: 1,5 m

Źródło: Cooler Master

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie