FILTRUJ PROMOCJE [searchandfilter id="185468"]

Zaproponuj nam Swoją promocję

Zgłoś promocję

Promocje: Telewizory

Dobrej rozdzielczości, duży ekran, znacząco wpływa na przyjemność czerpaną podczas rozgrywek, jak i oglądania filmów. Właśnie dlatego telewizory na promocji, widoczne w tej kategorii, w szczególności powinny przykuć Twoją uwagę! Cechują się one dobrymi parametrami, sygnowane są logiem znanych marek, a także są do nabycia w zaufanych sklepach. Nie trać zatem czasu na przeszukiwanie sieci w pogoni za promocjami i wyprzedażami na telewizory – zrobiliśmy to za Ciebie! Nom stop dokonujemy również aktualizacji, dzięki czemu zawsze będziesz na bieżąco.

Najlepsze okazje, by kupić telewizor

Promocje TV to idealny moment, aby wymienić stary sprzęt i doświadczyć nowego wymiaru obrazu. Nie jest tajemnicą, że obecnie wiele wymaga się od telewizora – nie tylko przecież ogląda się na nim filmy, przegląda zdjęcia, ale i gra w gry, które z każdym kolejnym rokiem mają coraz większe wymagania. Kupując telewizory z wyprzedaży na promocji, dedykowane pod konsole, trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim promocyjne TV powinny:

  • mieć możliwie niski input lag, czyli tzw. minimalne opóźnienie, kiedy to sygnał z konsoli (lub innego sprzętu) dociera do ekranu telewizora. Przyjęło się, że górna granica w tym przypadku nie powinna przekraczać 62 ms,
  • mieć wyrazisty i ostry obraz,
  • posiadać praktyczne udogodnienia dla graczy. Za jeden z takich atutów uchodzi np. możliwość wybrania trybu przeznaczonego pod gry. Dzięki niemu nie trzeba szukać po ustawieniach interesujących nas parametrów, wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik.

W tej kategorii znajdziesz najlepsze promocje na telewizory, które na bieżąco aktualizujemy. Oprócz nich, jako portal o grach wychodzący naprzeciw Twoim oczekiwaniom, w innych kategoriach prezentujemy promocje na gry oraz promocje na smartfony od znanych producentów.

Najczęściej zadawane pytania

1. Jaki telewizor do konsol wybrać?
Dobry telewizor to przy konsoli konieczna inwestycja. Sprzęt musi dobrze sobie radzić przede wszystkim z dynamiczną grafiką. Za pierwszą kwestię odpowiada częstotliwość odświeżania ekranu. W wielu popularnych telewizorach wynosi ona 60 Hz, co może okazać się niewystarczające w telewizorach zaprojektowanych z myślą o graczach – te mają częstotliwość odświeżania nawet 120 Hz, czyli dwa razy więcej niż modele standardowe. Ważne jest również doskonałe odwzorowanie barw, zwłaszcza czerni, oraz głęboki kontrast.

Szukając telewizora do konsoli nowej generacji, należy sprawdzić, czy jest on wyposażony w złącza HDMI 2.1. Co prawda rozdzielczość 4K obsłuży nawet port HDMI w wersji 2.0, jednak wygeneruje maksymalnie tylko 60 FPSów. Aby w pełni skorzystać z rozdzielczości 4K i 8K w 120 klatkach na sekundę, będziemy musieli zaopatrzyć się w telewizor oferujący przynajmniej jeden port HDMI 2.1.

Na co zwrócić uwagę, wybierając telewizor do konsol:

  • wysoka częstotliwość odświeżania ekranu – 100/120 Hz
  • rozdzielczość 4K
  • HDR – odpowiedzialny za odwzorowanie kolorów i głębokość kontrastu
  • HDMI 2.1 (w przypadku konsol nowej generacji: PlayStation 5 i Xbox Series X)
2. Ile kosztuje dobry telewizor do PS5 i Xbox Series?
Cena telewizora do konsoli nowej generacji, czyli modeli z częstotliwością odświeżania ekranu 100/120 Hz oraz wyposażonego w HDMI 2.1, zależy od wielu czynników: marki, rocznika, zastosowanych technologii, rozdzielczości czy wreszcie przekątnej ekranu. W popularnych elektromarketach organizowane są jednak częste promocje, dzięki którym budżetowy, ale wystarczająco dobry telewizor do konsoli można kupić nawet za niewiele ponad 2000 zł. Bez obniżek ich ceny wynoszą od ok. 2500 zł. Warto jednak pamiętać, że tak niska cena z reguły oznacza również stosunkowo małą przekątną ekranu, czyli np. 49 cali. Większy, 65-calowy telewizor z niższej półki cenowej, ale nadal przystosowany do użytku z konsolą, można kupić już za ok. 3000 zł.
3. Jakie odświeżanie powinien mieć telewizor do konsoli?
Częstotliwość odświeżania, czyli liczba klatek pokazywanych na ekranie w trakcie jednej sekundy, to szczególnie istotna kwestia w kontekście współczesnych gier. Wyższa częstotliwość oznacza bowiem dynamiczniejszą grafikę, co będzie miało znaczenie przy wielu grach, m.in. strzelankach czy wyścigach. To właśnie z tego względu telewizor do konsoli musi być specjalnie dobrany – częstotliwość odświeżania ekranu powinna być tu na tyle duża, aby zapewnić jak największą płynność obrazu.

Standardowo budżetowe telewizory odświeżają ekran z częstotliwością 60 Hz. W przypadku telewizorów dla graczy ta wartość powinna być nawet dwa razy większa. Zaleca się, aby telewizory do konsoli miały częstotliwość odświeżania 100/120 Hz – czyli w ciągu sekundy potrafiły pokazać 100-120 klatek.

4. Jakie złącze HDMI powinien mieć telewizor do nowych konsol?
W konsolach nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X – zastosowano najnowszy standard przesyłania obrazu i dźwięku, czyli HDMI 2.1 i takie właśnie złącze powinien mieć telewizor do konsoli. Podstawową różnicą w porównaniu z poprzednią wersją interfejsu jest przepustowość, która wynosi 48 Gbit/s (w przypadku HDMI 2.0 jest to 18 Gbit/s). Z tego względu HDMI 2.1 jest w stanie przesłać obraz znacznie lepszej jakości: w rozdzielczości 4K Ultra HD, z płynnością 120 FPS i z efektem HDR.

Dodatkową funkcją HDMI 2.1 jest ALLM (Auto Low Latency Mode), czyli zmiana ustawień obrazu automatycznie po włączeniu konsoli. To funkcja wprowadzona specjalnie dla graczy, aby ograniczyć input lag, czyli wydłużenie czasu pomiędzy wysłaniem sygnału z pada a wyświetleniem odpowiedniego obrazu na ekranie telewizora. W standardzie HDMI 2.1 to opóźnienie jest zminimalizowane.

Najpotężniejsze laptopy gamingowe mają na pokładzie nawet 32 GB RAM. To już jednak opcja dla najwytrawniejszych graczy – 16 GB w zupełności wystarczy nawet w przypadku najnowszych gier, a przy tym jest znacznie tańszą opcją.

5. Co to jest HDR i dlaczego telewizor do konsol powinien posiadać tę technologię?
HDR (High Dynamic Range) to technologia polegająca na zwiększeniu zakresu między najjaśniejszymi i najciemniejszymi punktami. Celem jest stworzenie zakresu jasności podobnego do tego, który naturalnie widzi ludzkie oko. W ten sposób tworzy się wysokiej jakości obraz z dużym kontrastem, doskonale odwzorowanymi kolorami i prawdziwie głęboką czernią.

Wybierając telewizor do konsoli, zdecydowanie warto zdecydować się na model z HDR. Przyczyna jest prosta – coraz więcej gier wykorzystuje tę technologię, a zatem tylko na telewizorze z HDR będzie można zobaczyć wszystkie możliwości grafiki. Wśród tytułów korzystających z dobrodziejstw HDR można wyróżnić m.in. Horizon Zero Dawn – głęboki kontrast i żywe barwy pozwoliły tu na stworzenie zapierających dech w piersiach widoków. Inne przykłady gier z HDR to np. Far Cry 5, Assassin’s Creed Odyssey czy Metro Exodus.