FILTRUJ PROMOCJE [searchandfilter id="185468"]

Zaproponuj nam Swoją promocję

Zgłoś promocję

Discount platform: PS5

Promocja PS5 – hasło to w szczególności zwraca uwagę wielu graczy i to nie bez powodu! Wszak sprzęt ten, podobnie jak dedykowane mu gry, nie należą do najtańszych. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka oszczędności. W tej kategorii przygotowaliśmy atrakcyjne promocje na gry PS5, jak i na same konsole oraz dodatkowe akcesoria, takie jak słuchawki. Jest zatem w czym wybierać!

Promocje na gry szybko się pojawiają, jak i znikają. Warto zatem zawsze trzymać rękę na pulsie, w czym możemy Ci pomóc. U nas, klikając w dany tytuł uzyskasz niezbędne informacje o tym, na jakich witrynach i w jakiej cenie można go aktualnie kupić. Promocje na gry PS5 są różne – dzięki nam szybko i łatwo porównasz je ze sobą, a następnie wybierzesz najkorzystniejszą ofertę.

PS5 – dlaczego warto polować na promocje?

Nie ma wątpliwości, że PS5 oferuje rozgrywkę na najwyższym poziomie. Konsola ta ma wiele do zaoferowania graczowi. Nie tylko szybko się uruchamia i jest cicha podczas pracy, ale i oferuje wsteczną kompatybilność. Dzięki tej funkcji na PS5 można grać w większość tytułów dedykowanych na PS4. Nic więc dziwnego, że wielu graczy decyduje się na zakup tego sprzętu, a następnie szuka promocji na gry PS5. Przeglądając oferty z tej kategorii:

 • można zaoszczędzić sporo czasu na poszukiwaniach – w przypadku jednego tytułu podajemy kilka stron, na których można go zakupić,
 • szybko da się porównać ze sobą ceny,
 • można trafić na nowości, jak i klasyki w atrakcyjnej cenie.

Jako portal o grach tworzymy nasz serwis dla fanów wirtualnej rozrywki. Udostępniamy ciekawe artykuły, publikujemy recenzje, a także na bieżąco informujemy o nowościach, które mają dopiero się pojawić. Jeżeli chcesz należeć do naszej społeczności, to koniecznie sprawdź, co jeszcze znajduje się na naszej stronie.

Najczęściej zadawane pytania

1. Ile kosztuje PlayStation 5?
Sugerowana przez Sony cena PS5 z napędem optycznym wynosi 2299 zł, konsola w wersji Digital powinna natomiast kosztować 1849 zł. Sklepy często tworzą własne, droższe zestawy z konsolą.
2. Gdzie można kupić PlayStation 5?
PS5 można teraz kupić w popularnych elektromarketach (np. Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt czy Neonet), w mniejszych sklepach internetowych z elektroniką, a także na platformach sprzedażowych takich jak Allegro czy Amazon.

Przy wyborze konsoli warto kierować się nie tylko ceną. Polecamy zakup PS5 w zaufanych sklepach lub od sprawdzonych sprzedawców. Przy ofertach PlayStation 5 dostępnych w małych, nieznanych sklepach zbyt niska cena powinna wręcz zapalić lampkę ostrzegawczą – taki sklep warto dokładnie sprawdzić, aby nie stracić pieniędzy przeznaczonych na wymarzoną konsolę.

3. Jaka jest specyfikacja techniczna PlayStation 5?
Projektując PlayStation 5, Sony stworzyło naprawdę potężną maszynę. Na pokładzie mamy tutaj 8-rdzeniowy procesor Zen 2 o taktowaniu 3,5 GHz, szybki dysk SSD o pojemności 825 GB i 16 GB RAM. Takie podzespoły gwarantują niezwykle szybką, a zarazem ekonomiczną pracę konsoli. Wykorzystane w PS5 technologie pozwalają dostosować aktywność poszczególnych układów, tak aby zachować zrównoważony pobór mocy oraz efektywne chłodzenie, a jednocześnie utrzymać wysoką wydajność.

PlayStation 5 zostało zaprojektowane w dwóch wersjach. Wariant podstawowy jest wyposażony w napęd optyczny 4K UHD Blu-ray. Druga – nieco tańsza opcja – to konsola PS5 Digital, pozbawiona fizycznego czytnika danych i przeznaczona do grania w cyfrowe edycje gier.

Pełna specyfikacja techniczna PS5:

 • Procesor: 8 rdzeni Zen 2 @ 3,5 GHz (zmienna)
 • GPU: 10,28 teraflopsów, 36 jednostek obliczeniowych @ 2,23 GHz (zmienna)
 • Architektura: RDNA 2 (własna)
 • Pamięć RAM: 16 GB GDDR6/256-bit
 • Przepustowość pamięci: 448 GB/s
 • Dysk wewnętrzny: 825 GB SSD
 • Możliwość rozszerzenia pamięci: slot NVMe SSD
 • Napęd optyczny: 4K UHD Blu-ray
4. PlayStation 5 z napędem Blu-Ray lub wersja Digital. Jakie są różnice?
PlayStation 5 zostało zaprojektowane w dwóch wersjach. Podstawowy wariant wyposażono w napęd optyczny 4K UHD Blu-ray, alternatywą jest zaś wersja Digital – pozbawiona fizycznego napędu na płyty. To tak naprawdę jedyna różnica pomiędzy obiema konsolami; poza tym mają one taką samą specyfikację techniczną. Wersja bez napędu prezentuje się przy tym nieco smuklej – wynika to oczywiście z braku konieczności pozostawienia miejsca na ten element.

Ze względu na brak napędu w PS5 Digital, warto się zastanowić, czy wystarczą nam cyfrowe wersje gier. W tym aspekcie przewagę ma podstawowy wariant konsoli – na nim odtworzymy zarówno gry cyfrowe, jak i te na nośnikach fizycznych. To może być główny argument dla kolekcjonerów pudełek, a takich przecież nadal nie brakuje. Tym graczom, którzy chętniej rozbudowują bibliotekę gier cyfrowych lub korzystają przede wszystkim z subskrypcji PS Plus, bez problemu powinna wystarczyć konsola PlayStation 5 Digital.

5. Czy mogę uruchomić na PlayStation 5 gry z PlayStation 4?
Tak – PlayStation 5 ma wsteczną kompatybilność, dzięki czemu jest możliwe odtworzenie na nim gier z PlayStation 4. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze będą wówczas dostępne wszystkie funkcje z PS4; gra może również prezentować się gorzej niż tytuły przeznaczone ściśle na PS5. Zazwyczaj trzeba również zainstalować aktualizację oprogramowania.

Gracze z pokaźną kolekcją tytułów na PlayStation 4 często zastanawiają się, który wariant PlayStation 5 wybrać – z napędem czy Digital. W tym przypadku zdecydowanie lepsza będzie podstawowa wersja konsoli, czyli ta z nośnikiem danych. Napęd 4K UHD Blu-ray bez problemu odtworzy zarówno najnowsze produkcje, takie jak tytuły ekskluzywne na PS5, jak i starsze gry tworzone jeszcze z myślą o PS4. Dzięki temu gracz może w każdej chwili wrócić do ulubionych gier z poprzedniej generacji, bez konieczności podłączania i konfigurowania starszej konsoli.

6. Jaki dysk zewnętrzny do PlayStation 5?
Dysk SSD zamontowany w PS5 ma wprawdzie 825 GB pamięci, jednak dla wielu graczy taka pojemność może nie być wystarczająca. Z tego względu warto rozejrzeć się za sprawdzonym dyskiem zewnętrznym do PlayStation 5. Takie rozwiązanie ułatwi korzystanie z konsoli i nieco odwlecze konieczność zrobienia gruntownych porządków wśród zainstalowanych gier. Na wbudowanym dysku SSD w PS5 można wówczas trzymać najczęściej włączane tytuły, ponieważ będą dzięki temu szybko się ładować. Dysk zewnętrzny może z kolei stanowić przestrzeń do przechowywania kopii zapasowych lub magazyn rzadziej ogrywanych tytułów, w tym tych przeznaczonych na PS4.

Jaki dysk zewnętrzny kupić do PlayStation 5? Przedstawiamy główne zalecenia:

 • SSD – jest znacznie szybszy, a także mniej awaryjny niż dyski HDD
 • interfejs USB 3.0, 3.1 lub 3.2
 • prędkość odczytu minimum 500 MB/s
 • minimum 512 GB pamięci – PS5 obsługuje dyski od 250 GB do 8 TBTen temat podejmowaliśmy już na naszych łamach, jeśli zatem chcecie wiedzieć więcej, to wszelkie informacje znajdziecie tutaj.