Project Scorpio aż taki mocny? “To informacje z 3 niezależnych źródeł”

Ciekawe, czy tym razem okażą się prawdziwe.

Do oficjalnej prezentacji Project Scorpio pozostało naprawdę niewiele czasu. Microsoft pokaże sprzęt w pełnej krasie już 11 czerwca. Jeśli będziecie chcieli oglądać wszystko na żywo, będzie taka możliwość. Konferencja ma być transmitowana live wspomnianego dnia o godz. 23:00 czasu polskiego.

Firma Microsoft nie raz się chwaliła, że Project Scorpio będzie najmocniejszą konsolą na rynku i nie będzie to również platforma tania. Ile zatem zapłacimy? Tutaj właśnie wkracza do akcji branżowy insider Jez Corden z nowymi informacjami. Ten Pan niejednokrotnie udowadniał, że się nie myli i wielce prawdopodobne, że nadal kontynuuje dobrą passę.

Tym razem Jez Corden wdał się w rozmowę na Twitterze, podczas której stwierdził, że cena Project Scorpio powinna być niższa niż 500 dolarów. Kiedy jeden z użytkowników wspomnianego portalu odpowiedział, że i tak konsola nie będzie się równała specyfikacją do komputerów PC i nie pozwoli jak na blaszakach cieszyć się prawdziwą jakością 4K, Jez odparł, że według jego informacji nadchodzący Star Wars: Battlefront II uruchomimy na Skorpionie w natywnej rozdzielczości 4K i płynności 60 klatek animacji na sekundę.

Insider podkreślił, że taką informację otrzymał z trzech niezależnych źródeł i jest pewny tego, co mówi.

Jeden z innych użytkowników Twittera poddał w wątpliwość ową informację pisząc: Wątpię, że Battlefront II uzyska natywne 4K i 60fps na Project Scorpio, ponieważ żaden inny tytuł na silniku Frostbite nie osiągnął poziomu 1080/60 nawet na PS4.

Jez Corden odparł jedynie: Mam nadzieję, że będziesz pamiętać moje słowa za 10 dni. (czyli podczas prezentacji Project Scorpio)

Wygląda na to, że nowa konsola od Microsoftu naprawdę pokaże pazurki. Czekamy na konferencję!

Dane techniczne i specyfikacja Scorpio

Project Scorpio Xbox One PS4 Pro
CPU 8 rdzeni typu x86 2.3GHz 8 rdzeni Jaguar 1.75GHz 8 rdzeni Jaguar 2.1GHz
GPU 40 jednostek 1172MHz 12 GCN jednostek 853MHz (Xbox One S: 914MHz) 36 GCN jednostek 911MHz
Pamięć 12GB GDDR5 8GB DDR3/32MB ESRAM 8GB GDDR5
Przepustowość pamięci 326GB/s DDR3: 68GB/s, ESRAM maksymalnie 204GB/s (Xbox One S: 219GB/s) 218GB/s
Dysk twardy 1TB 2.5-cali 500GB/1TB/2TB 2.5-cali 1TB 2.5-cali
Napęd optyczny 4K UHD Blu-ray Blu-ray (Xbox One S: 4K UHD) Blu-ray

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.