Project CARS 3 przypadnie do gustu fanom Need for Speed Shift

Dyrektor wykonawczy Slightly Mad Studios nie ukrywa, że Need for Speed Shift wywrze swoje piętno na Project CARS 3.

Pod koniec zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Project CARS 3 już powstaje. Dyrektor generalny studia Slightly Mad – Ian Bell – mówił wówczas: W tej chwili nie mogę ujawnić niczego więcej. Nie spodziewajcie się, że podam konkretne terminy. Zamierzamy wszystkich zaskoczyć, lecz to jednak trochę potrwa.

Teraz deweloper dodaje do wcześniejszej wypowiedzi kolejne trzy grosze (dzięki DSO Gaming). Jak zaznacza, Project CARS 3 będzie duchowym następcą Need for Speed ​​Shift.

Odrobiliśmy lekcje i nie mamy zamiaru zmniejszać zawartości, wiemy, co musimy naprawić, gdzie podejmowaliśmy decyzje projektowe, które, nazwijmy to, były “nieoptymalne”. Project CARS 3 będzie bardziej duchowym następcą Shift, z całym dobrodziejstwem, które docenialiśmy w tamtym tytule – podkreśla Ian Bell.

Oprócz tego, że gra jest już w fazie rozwoju, nie mamy żadnych dodatkowych informacji na jej temat. Deweloperzy nie podzielili się nawet jednym screenem, a stwierdzenie, że wszystko jednak trochę potrwa może nawet sugerować, że Project CARS 3 zobaczymy dopiero na PlayStation 5 oraz nowej konsoli Xbox.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.