Problem z przeniesieniem postaci do GTA Online na PS4 lub Xboksa One. Kogo dotyczy?

Studio Rockstar poszukuje przyczyny błędu.

[Aktualizacja]

Opublikowany przez Rockstar patch naprawia usterkę z transferem postaci.

[Oryginalna wiadomość]

Jak pisaliśmy w naszym tekście TOP 5 rzeczy o nowym GTA V, deweloper obiecał, że bez problemu przeniesiemy swoje postacie oraz postęp w GTA Online z PlayStation 3 lub Xboksa 360 do edycji tytułu na PS4 oraz Xbox One. Wiadomo również, że potrzebne jest do takiej operacji posiadanie konta Social Club.

Pojawiły się jednak głosy ze strony graczy, którzy mają problem z transferem postaci. Kiedy próbują przenieść do nowej wersji gry swojego bohatera stworzonego w GTA Online na PS3 lub X360, pojawia się błąd oraz komunikat: Brak wcześniejszych danych Grand Theft Auto Online, które są powiązane z Twoim kontem Social Club. Nie pomaga powrót do wersji tytułu na PlayStation 3 i Xbox 360 oraz włączenie GTA Online.

Rockstar zdaje sobie sprawę, że problem istnieje i pracuje nad rozwiązaniem. Wyszło przy okazji, że kłopoty z przeniesieniem postaci oraz danych dotyczą osób, które kupiły niegdyś starą wersję GTA V, lecz nie grały w trybie sieciowym od zeszłego roku. Nie sprecyzowano jednak, czy jest tak w każdym przypadku, czy to zdarzenia wyjątkowe.

Pilnie przyglądamy się problemowi dotyczącemu przeniesienia danych oraz postaci z kont GTA Online, które nie były używane od 2013 roku – czytamy w komunikacie Rockstar.

Miejmy nadzieje, że szybko to załatwią…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet