Prince of Persia: Piaski Czasu z ważnym kamieniem milowym. Produkcja idzie pełną parą!

Prince of Persia
Newsy

Miało w tym roku nie być już żadnych wieści na temat Prince of Persia, a jednak coś wiemy. Okazuje się, że prace nad remake’em Piasków Czasu idzie całkiem dobrze. Ubisoft przekazał graczom informacje, że gra osiągnęła ważny kamień milowy. Oznacza to, że prawdopodobnie już niedługo dowiemy się czegoś więcej na temat samej gry.

Nowe wieści na temat Prince of Persia: Sands of Time Remake

Jeszcze w maju tego roku Ubisoft przekazał informację, że w 2023 nie otrzymamy nowych informacji na temat odświeżonej odsłony Prince of Persia. W rzeczy samej nie otrzymaliśmy ani gameplay’u, ani większych szczegółów. Wiemy jednak, że gra powstaje. Co najważniejsze, produkcja ma się całkiem dobrze. Na Twitterze pojawiła się oficjalna informacja o osiągnięciu przez grę “kamienia milowego”.

Początek produkcji nowej wersji kultowej gry datuje się na 2020 rok. Wówczas prace trwały w indyjskich studiach Ubisoftu, a premiera miała mieć miejsce w 2021 roku. Gra była jednak opóźniania, głównie za sprawą negatywnej reakcji społeczności na zwiastun produkcji. Teraz wydaje się, że wszystko zmierza w odpowiednim kierunku.

Przede wszystkim zmieniło się studio odpowiadające za grę. Produkcja jest teraz w rękach Ubisoft Montreal i jeszcze do niedawna była w fazie koncepcyjnej. Informacja o zakończeniu ważnego etapu sugeruje, że zakończono wreszcie planowanie i przystąpiono do właściwej produkcji. Można oczekiwać, że ta będzie zgodna z oczekiwaniami fanów.

Póki co gra jest jednak bardzo tajemnicza. Nie wiemy kiedy, ani na jakie platformy ukaże się Prince of Persia: Sands of Time Remake. Możemy się jednak spodziewać, że premiera nastąpi nie w kolejnym roku, a gra będzie dostępna na PC i konsolach najnowszej generacji.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie