Primal na PS4 vs. oryginał z PS2. Zobaczcie różnicę

To kolejny tytuł, który jest emulowany na obecnej generacji konsoli od Sony. Z jakim skutkiem?

Primal nie osiągnęło może rangi hitu na PlayStation 2, lecz swoją rzeszę oddanych fanów miało i tego nie można zaprzeczyć. Średnia z 36 recenzji na Metacritic wynosi 73/100, jednak jeśli przyjrzeć się ocenom graczy, ci wystawili tytułowi notę 86/100.

Sony postanowiło odrestaurować Primal, przenosząc produkcję na PlayStation 4 na zasadzie emulacji. Oznacza to, że dostajemy grafikę w jakości HD, pełną obsługę trofeów oraz funkcje Share Play, gry zdalnej, kanały aktywności i obsługę drugiego ekranu, dzięki której można wyświetlać instrukcje gier na PlayStation Vita lub w aplikacji PlayStation App.

Primal na PS4 możemy kupić za 42 zł, lecz jeśli posiadacie abonament PS Plus, zapłacicie o 25 proc. mniej, czyli 31,50 zł. O czym opowiada gra? Zwykła dziewczyna odkrywa swoje niezwykłe początki i przyłącza się do pierwotnych zmagań między porządkiem a chaosem. Wykorzystaj niezwykłe moce Jen i jej niewielkiego gargulca-przewodnika imieniem Scree, zmieniaj swoją postać w jedną z czterech demonicznych form — każda z nich dysponuje własnymi umiejętnościami i stylem walki — i podróżuj przez zachwycające światy pełne intryg, niespodzianek i spisków – czytamy na karcie produktu w PS Store.

Na koniec najważniejsze, czyli odpowiedź na pytanie, jak Primal na PS4 wygląda w porównaniu z oryginałem wydanym na PlayStation 2 w 2003 roku? Odpowiedź przynosi filmik, który opublikował na swoim kanale YouTube’r skrywający się za pseudonimem Cycu1.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.