Tak branża gier świętuje prima aprilis

Prima aprilis - gry wideo
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Dziś prima aprilis. Do zabawy przyłączyło się już wiele firm związanych z grami wideo. Zobaczcie żarty największych studiów, wydawców i innych firm związanych z gamingiem.

Euro Truck w wersji retro?

SCS Software zapowiedziało nową/starą wersję kultowego Euro Truck Simulator 2. Tym razem powinniśmy niedoczekać się wersji na ZX Spectrum. Świetna inicjatywa, ale fani dopytują „a co z wersją na C64?”. Dobre pytanie – co z nią?

Nowy smak zapach mydła

Wiadomo, jak to bywało w średniowieczu. Smród, brud i ubóstwo. Z tej okazji Warhorse Studios oferuje nam niepowtarzalną okazję na umycie się pomiędzy sesjami Kingdom Come: Deliverance. Mydełko o zapachu wiśni? Mmm…

Kroniki Myrtany na Unreal Engine 5!!!

Kroniki Myrtany to najlepszy mod 2021 roku. Twórcy postanowili iść za ciosem i zapowiedzieć kontynuację na UE5. Szczerze mówiąc – nie pogardziłbym Gothic’em w tak pięknym wydaniu, ale z pewnością straciłby nieco swojego uroku.

Poczekacie na nasze gry, bo… Elden Ring

Premiera Elden Ring to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży ostatnich lat. Nie ma się co dziwić, że twórcy z New Blood Interactive zmuszeni zostali przesunąć daty premier wszystkich swoich gier na 2023 rok. Dlaczego? No bo… Elden Ring, no.

Goat Simulator: The Musical

Muscial z diaboliczną kozą od jednego z członków grupy Jackass? Brzmi wybitnie. Oglądałbym.

Najlepsza edycja kolekcjonerska ever

Twórcy ze studia Volition oferują świetny deal dla nieco bardziej majętnych graczy. Za jedyne 100 000 000 USD możemy zakupić wybitną edycję kolekcjonerską Saints Row. W jej skład wchodzi m.in. funkcja prezesa studia i… jacht. Hm.

Bohaterowie Crytek w Hunt: Showdown

Protagoniści Crysis, Ryse: Son of Rome i Robinson: The Journey jako legendarni łowcy w Hunt: Showdown? Bierzcie moje pieniądze! Chociaż… w sumie zbroja Mariusa Titusa utrudniałaby chowanie się w krzakach.

Among Us: Horse Edition? Sus

Innersloth dodało do swojego hitu dostępny tylko dziś tryb rozgrywki: Horse Mode. Jest dokładnie tym, czego moglibyście się spodziewać.

Razer HyperSense Suit urywa głowę (serio)

Wirtualna rzeczywistość zdobywa na znaczeniu i staje się coraz bardziej popularna. Razer nie zawodzi – firma zapowiedziała kombinezon, który sprawi, że każda sesja z grą może być Waszą ostatnią.

Lost Ark w VR… Grałbym!

Epickie bitwy, piękne i szczegółowo wykonane lokacje, a nawet kurczaki – to wszystko znajdziecie w Lost Ark VR. Chętnie ograłbym z założonym Razer HyperSense Suit.

EarthX wyłącza telewizor i włącza myślenie

Przez lata byliśmy okłamywani. Twórcy EarthX, jako jedni z pierwszych, postanowili przekazać prawdę o faktycznym kształcie… fikcyjnej Ziemi w swojej grze.

Platinum Games zapowiada 9 nowych gier

Pamiętacie Sol Cresta, czyli grę, którą Platinum Games zapowiedziało jako żart, a która faktycznie ukazała się w lutym tego roku? Twórcy serii Bayonetta zapowiedzieli dziewięć kolejnych produkcji.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie