Prey – zobaczcie, jak wpłynąć na zakończenie gry

To od nas zależy, jak skończy się przygoda na Talosie I.

Bethesda publikuje nowy materiał dotyczący nadchodzącego Prey, które zadebiutuje 5 maja tego roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Tym razem dostajemy filmik, w którym deweloperzy opowiadają o głównej postaci, której naturę właśnie gracz będzie budował podejmując takie i nie inne wybory podczas rozgrywki.

Jak tłumaczą twórcy Prey, początkowo Morgan jest zagadką: Dokonując wyborów, to ty zdecydujesz, kim się stanie. Czy uratujesz pozostałych przy życiu członków załogi Talosa I? Czy zdecydujesz się zainstalować więcej mocy obcych i jednocześnie wpłynąć na swoją ludzką naturę? A przede wszystkim, jak przetrwasz ataki zabójczych tyfonów, które na ciebie polują? Każda decyzja, jaką podejmiesz, może wpłynąć na całą rozgrywkę.

To, co Morgan decyduje się zrobić po ataku obcych na stację, jest ważne – mówi główny projektant systemów, Seth Shain. – Wszystko przyczynia się do tego, jak będzie wyglądało zakończenie gry. Istotne też jest, jak inne postacie będą na ciebie reagować, i jak będą cię traktować. To właśnie zdefiniuje, kim jest Morgan.

Jak zatem widzicie, Prey to nie tylko strzelanie i parcie do przodu niczym w DOOM.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.