Prey for the Gods już ufundowane i pojawi się również na PS4 i Xbox One!

Wcześniej twórcy zakładali, że wersja konsolowa powstanie po zebraniu na Kickstarterze 600 tys. dolarów.

Mamy dla Was dwie świetne informacje od zespołu No Matter Studios, który pracuje obecnie nad inspirowanym Shadow of the Colossus tytułem Prey for the Gods. Po pierwsze, gra na pewno powstanie, ponieważ udało się przekroczyć na Kickstarterze poziom 300 tys. dolarów, który był do tego wymagany.


Po drugie – twórcy tytułu jeszcze raz przemyśleli kwestię wydania Prey for the Gods na konsolach. Wcześniej zakładano, że gra pojawi się na PlayStation 4 i Xbox One dopiero wtedy, gdy poziom zebranych na Kickstarterze pieniędzy przekroczy 600 tys. dolarów. Wielu graczy wpłacających pieniądze pisało jednak do dewelopera, że wspierają projekt głównie dlatego, iż chcą zagrać Prey for the Gods na konsolach. No Matter Studios przestawiło zatem swoje obecne priorytety i sprawdziło, czy da się już teraz uruchomić grę na platformach od Sony i Microsoftu. Początkowo deweloper zakładał, że będzie to niezwykle trudne, lecz rzeczywistość okazała się na szczęście o wiele łaskawsza.

Byliśmy zaskoczeni i bardzo podekscytowani wynikami. W ciągu kilku dni udało się nam uruchomić grę na konsolach i to w płynności na poziomie 30 klatek na sekundę bez wcześniejszej optymalizacji – pisze na Kickstarterze przedstawiciel No Matter Studios. Dowodem jest poniższy gif potwierdzający, że gra działa zarówno na PlayStation 4, jak i na Xbox One.

Prey for the Gods odpalone na PS4 i Xbox One
Prey for the Gods odpalone na PS4 i Xbox One

W związku z tym przedefiniowano cele zbiórki pieniędzy i potwierdzono, że Prey for the Gods powstanie na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One po zebraniu 300 tys. dolarów, co właśnie się stało!

Twórcy Prey for the Gods obiecują nam:

  • epickie bitwy z gigantami, podczas których możemy wspiąć się na wrogów (za pomocą linki z hakiem);
  • walkę o przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku;
  • eksplorację świątyń, skrywających zapomniane tajemnice oraz skarby;
  • dynamiczną pogodę oraz cykl dnia i nocy;
  • nieliniową rozgrywkę, podczas której sami zdecydujemy, z kim walczyć i w jaki sposób;
  • broń i materiały upadłych bohaterów, w które będziemy mogli się wyposażyć.

Poniżej możecie zobaczyć gameplay z PC prezentujący Prey for the Gods w wersji pre-alpha:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

8 Shares
Share8
+1
Tweet