Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Dwa dni po premierze przeszedł grę w zaskakującym tempie

Tylko co to za przyjemność?

Prey zadebiutowało 5 maja na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a już 7 maja w sieci pojawił się filmik, który pokazuje ukończenie tytułu w trzy kwadranse. Co tu dużo gadać, mistrzowskie tempo, na które było stać speedrunnera posługującego się pseudonimem DraQu.

Póki co, to rekord świata w ukończeniu Prey, choć pewnie szybko zostanie pobity przez innego sprintera lub nawet samego DraQu. Speedrunner popełnił bowiem kilka pomyłek, które można wyeliminować i poprawić czas.

Samo przejście Prey w tak krótkim czasie jakoś szczególnie nie zaskakuje, ponieważ speedrunerzy potrafią zdziałać cuda, lecz żeby opanować tytuł w dwa dni od premiery? To już naprawdę niezwykły przypadek.

Porady i wskazówki, dzięki którym odkryjecie więcej w Prey

Poniżej znajdziecie zwiastun premierowy Prey oraz garść porad odnośnie gry, które pojawiły się na oficjalnej stronie Bethesdy.

 

POMOCNE RADY I WSKAZÓWKI

 • W celu stoczenia optymalnej pierwszej rozgrywki polecamy zapoznanie się z pobocznymi zadaniami i odkrywanie ukrytych obszarów Talosa I. Im dłużej będziecie zwiedzać zakamarki stacji, tym więcej znajdziecie wskazówek wyjaśniających tajemnicze okoliczności, w których się znaleźliście, i kluczowych do przetrwania zasobów. Tylko uważajcie – lepiej nie próbować otwierać zakamuflowanych mimów.
 • Nie spieszcie się. Szukajcie. Otwierajcie wszystko. Wszystko czytajcie. Talos I jest olbrzymią, otwartą stacją, w której nie brak tajemnic dla uważnych graczy.
 • Wasze decyzje są ważne, poczynając od tej, jakiej płci ma być Morgan.Wasze interakcje z ocalałymi załogantami Talosa I kształtują tok fabuły.
 • Początek gry zaprojektowano tak, byście zasmakowali części z dostępnych broni i taktyk. Potem może się okazać, że uzbrojenie nie jest już tak łatwo osiągalne, więc zachęcamy was do testowania każdego znalezionego egzemplarza sprzętu, zwłaszcza na wczesnych etapach gry.
 • Prey pozwala wam grać po swojemu i rozwiązywać różne sytuacje w swoim własnym tempie. Jeśli coś jest nadmiernym wyzwaniem, poszukajcie innej drogi, nowych neuromodów, układów lub broni. Powrót w dane miejsce z lepszym sprzętem lub mocami może wiele zmienić.
 • Nie zapominajcie przypisywać swoich ulubionych zdolności i broni do d-pada za pomocą koła ulubionych. Jest ono też bardzo przydatne, jeśli chcecie szybko używać apteczek i strzykawek psi.
 • Z psychoskopem za pan brat! Możecie go używać w dowolnym starciu z tyfonami, żeby odkrywać obce zdolności i zdobywać cenne, pomagające przetrwać informacje.
 • Eksperymentujcie z mocami. Próbujcie je łączyć i sprawdzajcie, jak wpływają zarówno na wrogów, jak i na otoczenie.
 • Możecie znajdować dowolnych pracowników TranStaru (żywych bądź nie), wyszukując ich na komputerach stacji ochrony w odpowiednich obszarach Talosa I. Kliknięcie na konkretnym imieniu aktywuje znacznik celu.
 • Dbajcie o to, by przeszukiwać ciała byłych współpracowników – mogą mieć narzędzia, broń lub przydatne informacje na temat kolejnej przeszkody, którą musicie pokonać.
 • Zasoby powoli się wyczerpują? Twórzcie nowe, przydatne przedmioty za pomocą rozsianych po stacji modułów recyklingowych i fabrykatorów. Ekwipunek posiada ograniczoną pojemność, ale jeśli ktoś jest typem zbieracza, to nie ma problemu, wszystko da się przetworzyć! Warto też pamiętać o istnieniu rozszerzającej ekwipunek zdolności.
 • Do odblokowania wczesnych zdolności może wystarczyć tylko jeden neuromod, lecz w miarę rozwijania umiejętności z każdego drzewka potrzeba ich coraz więcej… więc używajcie ich z głową.Powtórzmy raz jeszcze – wasze wybory są ważne, gdyż nie odblokujecie wszystkich zdolności w trakcie jednej rozgrywki.
 • Broń i gadżety takie jak działko LEPIK, ładunek recyklingowy czy też zakłócacz paraliżujący posiadają więcej niż jedną funkcję. Poznawajcie możliwości swoich broni, urządzeń i umiejętności – zarówno ludzkich, jak i tyfonów – aby odkrywać nowe sposoby radzenia sobie z wyzwaniami. Do każdego zwycięstwa prowadzi wiele dróg, nie ma najlepszego sposobu na grę i każdy gracz pozna ją po swojemu. Nie obawiajcie się eksperymentować, gdyż często owocuje to zaskakującymi rozwiązaniami!
 • Nie omieszkujcie rozglądać się za alternatywnymi ścieżkami: szybami wentylacyjnymi, drzwiami z możliwymi do złamania zabezpieczeniami, strukturami, na które można wskoczyć itd. Wraz z postępami w grze poznać też możecie moce tyfonów, które pomogą otworzyć nowe obszary.
 • Można przejść całą grę bez zabijania choćby jednego człowieka. Co do tyfonów jednak…Warto zachować ostrożność, jeśli znajdziecie obok siebie dwa identyczne przedmioty: kto wie, jeden z nich może być ukrywającym się mimem.
 • Nie zapominajcie używać swoich zestawów do ulepszania broni i instalować znajdowanych układów w psychoskopie i kombinezonie, żeby zwiększać swój potencjał bojowy.
 • W każdym momencie można zmienić poziom trudności za pomocą menu opcji.
 • Szybki zapis to wasz przyjaciel.

Źródło: Bethesda, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%