Prey z ciekawą funkcją dla czyściochów

Recykling na całego.

Bethesda prezentuje kolejny zwiastun Prey, który tym razem skupia się na… przerabianiu śmieci.

W Prey możesz przetworzyć niemal wszystko – mówi dyrektor kreatywny Raphael Colantonio. Gdy rozłożysz przedmioty (i przeciwników) na czynniki pierwsze, możesz wykorzystać je jako surowce do fabrykowania nowych przedmiotów – od rzeczy najpotrzebniejszych, jak amunicja i apteczki, po sprzęt tak egzotyczny jak system napędzający Artax czy nawet neuromody. Musisz tylko mieć odpowiedni projekt fabrykacyjny.

Ładunku recyklingowego możemy też użyć do oczyszczenia pokoju i uzyskania jeszcze większej liczby surowców, lecz trzeba tutaj trochę uważać. – To prototyp i nie jest bezpiecznie z niego korzystać – ostrzega główny projektant Ricardo Bare. – Może się okazać, że przetworzyliśmy coś ważnego. Albo nawet samych siebie. Kto jednak zaryzykuje, oczyści nie tylko pomieszczenie, lecz ma szansę odkryć nowe przejścia na Talosie I.

Gdy w pobliżu nie ma modułu recyklingowego, możesz wziąć ładunek, złożyć swoje rzeczy w stosik i rzucić w niego tym ładunkiem – opowiada Colantonio. Właśnie po to inżynierowie TranStaru stworzyli to urządzenie. Użycie go jako broni daje jednak, oczywiście, więcej frajdy. Po prostu przyczep ładunek do tyfona, odsuń się na bezpieczną odległość i patrz, jak przeciwnik imploduje, dostarczając ci przy okazji mnóstwa przydatnych surowców.

Kiedy to wszystko? Premiera Prey już 5 maja na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Źródło: Bethesda, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.