Premiery gier obecnego tygodnia. 5 boskich gier, które wywołają łzy szczęścia

premiery gier wrzesień 2021
Felieton Premiery tygodnia

Tak mocnego zestawu już dawno nie było. Niezapomnianą imprezę z padem lub myszką w ręku zapewnią premiery gier na wrzesień 2021.

Przed nami premiery o jakie średniowieczni gracze walczyli pod Grunwaldem i wiejską Biedronką. Na palcach pojawią się krew i pot, a w oczach łzy wywołane pięknymi widokami, szybkim klikaniem oraz graniem do późnych godzin. Tak, ten tydzień września to apogeum najlepszych nowości i chyba każdy znajdzie choć jeden tytuł dla siebie.

Najlepsze premiery gier wrzesień 2021 – przegląd tygodnia


Kena: Bridge of Spirits

Platformy: PC, PS5, PS4
Data premiery: 21 września
Producent: Ember Lab
Wydawca: Ember Lab

Prawdopodobnie nikt ani nic nie przeszkodzi już w debiucie Kena: Bridge of Spirits. Przygodowa gra akcji zauroczy nas przepięknie kolorową oprawą graficzną i projektami lokacji. W baśniowym świecie nie tylko będziemy eksplorować w towarzystwie leśnych duszków, ale też rozwiązywać zagadki i walczyć z siłami nieczystymi, które zakłóciły porządek fantastycznej krainy. Niestety, nie wszyscy gracze sprawdzą propozycję studia Ember Lab, bowiem gra pojawi się tylko na PC i platformach Sony.


World War Z: Aftermath

latformy: PC, PS4, XONE
Data premiery: 21 września
Producent: Saber Interactive
Wydawca: Saber Interactive

Przez długi czas Epic Games trzymał World War Z z dala od użytkowników Steam. Na szczęście i oni wreszcie będą mogli postrzelać do hord zombie w ramach edycji rozszerzonej. Aftermath dodaje m.in. nową broń i niedostępne wcześniej lokacje. Jako że gra obsługuje crossplay nie powinno być problemu z opcją matchmakingu, choć wcale nie trzeba tworzyć ekipy z żywych graczy. Do dyspozycji jest AI, które wcale nie najgorzej radzi sobie z eliminowaniem zombie.


Diablo II: Resurrected

Platformy: PC, PS4, PS5, XONE, XSX, Switch
Data premiery: 23 września
Producent: Blizzard Entertainment / Vicarious Vision
Wydawca: Blizzard Entertainment

Już wkrótce Blizzard z potworną mocą uderzy w ton nostalgii, wskrzeszając jedną z najpopularniejszych gier w gatunku hack’and’slash. Zmartwychwstanie Diablo II jest tu nad wyraz dosłowne. Twórcy przygotowali ulepszoną oprawę graficzną, wsparcie dla najwyższych rozdzielczości, zmodyfikowany interfejs, dodatkowe animacje zaklęć czy postaci i wiele więcej. Zmiany obejmują podstawę gry jak i dodatek Lord of Destruction, co pozwoli fanom rozgrzać palce przed Diablo IV.


Death Stranding: Director’s Cut

Platformy: PS5
Data premiery: 24 września
Producent: Kojima Productions
Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Macie jeszcze na dysku Death Stranding? Oby tak, bo nadchodzi wersja reżyserska z bogatym pakietem zawartości. Na początek przekona Was delikatnie podrasowana grafika i wsparcie dla rozdzielczości 4K. Danie główne jest o wiele lepsze – dodatkowe misje, lokacje, aktywności, nowe przedmioty. Znajdzie się nawet unikalny tryb gry, gdzie możemy wziąć udział w wyścigach. Bym zapomniał, gra Kojimy w końcu w pełni wykorzysta zalety pada Dual Sense.


Lost Judgment

Platformy: PS4, PS5, XONE, XSX
Data premiery: 24 września
Producent: Ryu ga Gotoku Studio
Wydawca: SEGA

Zapowiedzi Yakuzy 8 nadal ani widu, ani słychu, ale nie rozpaczajcie. W tym tygodniu dostaniemy na osłodę kontynuację spin-offu serii, który swoją formułą bardzo przypomina pierwowzór. Lost Judgment również stawia na akcję z elementami walki, poważną fabułę i rozrywkowe mini-gry. Dodaje też coś siebie, czyli etapy skradankowe oraz większą interakcję ze światem. Rdzeniem rozgrywki jest prowadzenie śledztwa w sprawie morderstwa. Możemy się więc spodziewać interesujących rozmów z NPC-ami, analizy dowodów i efektownej walki wręcz z podejrzanymi osobnikami.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie