Premiery gier we wrześniu. Oto produkcje warte uwagi. Sprawdź nasze TOP 5

Premiery gier we wrześniu. Oto produkcje warte uwagi. Sprawdź nasze TOP 5
Polecamy! Premiery gier Premiery miesiąca
premiery wrześniaW końcu ruszamy z konkretnymi tytułami po sezonie ogórkowym.
W naszym najnowszym redakcyjnym TOP 5 chciałem wybrać takie gry, które są jak najbardziej zróżnicowane gatunkowo. Mamy więc coś dla miłośników sportowych wrażeń, trochę strzelania, a nawet tytuł, który fani planowania działań militarnych powinni uznać za interesujący. Wszak ostatnio trochę brakuje dobrych strategii, więc miejmy nadzieję, że ta propozycja nieco rozrusza skostniały gatunek. Warto też przy okazji dodać, że we wrześniu będzie miało miejsce w Polsce bardzo ważne wydarzenie w naszej branży. Premiera Xbox One. Polska w końcu dołączy do reszty krajów, które już prawie od roku mają ten sprzęt u siebie. Xboksa One będzie można oficjalnie kupić już od 5 września. Póki co, wiemy że na rynku pojawi się jeden zestaw, czyli konsola wraz z FIFĄ 15 oraz Forzą Motorsport 5. Obie gry dostarczane będą w formie kodu do pobrania. Ze względu na to, że FIFA 15 oficjalnie debiutuje pod koniec września, pewnie będzie ją można zapisać na dysku dopiero po premierze. Cena konsoli w takim zestawie to 1699 złotych. Jest to opcja bez czujnika ruchu Kinect 2. Dla porównania konkurencyjne PS4 wraz z jedną grą w zestawie można kupić za około 1700 złotych w zależności od oferty danego sklepu. Wygląda więc na to, że Microsoft w Polsce dobrze przygotował się na debiut swojej konsoli. Pytanie tylko, czy nie jest za późno? Konsola Sony już od roku zbiera wiernych klientów. Wracając do najważniejszych premier gier, tradycyjnie czekamy również na Wasze propozycje. Chcemy wiedzieć, co Wy planujecie kupić we wrześniu. W końcu jest to pierwszy miesiąc po wakacjach, także po wielu tygodniach growej posuchy, no może z małymi wyjątkami, czas w końcu odkurzyć pady i klawiatury!

Destiny:

 • Platformy: PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One
 • Data premiery: 9 września
 • Producent: Bungie
 • Wydawca: Activision Blizzard
Destiny to nie tylko jedna z głośniejszych premier września, ale śmiało można stwierdzić że 2014 roku. Dlaczego? Po raz pierwszy od wielu lat twórcy serii Halo wykraczają ze swoją produkcją poza konsolę Microsoftu. Destiny ukaże się bowiem na PS3, PS4, Xboksie 360 jak i Xboksie One. Nietrudno w grze doszukać się podobieństw do gier z Master Chiefem w roli głównej, nie tylko jeśli chodzi o stylistykę grafiki, ale również samą mechanikę rozgrywki. Świetnie zapowiada się tryb rozgrywki wieloosobowej. Bungie mające spore doświadczenie na tej płaszczyźnie z serią Halo, powinno graczy uraczyć naprawdę niezłym trybem multi. Więcej na temat samej produkcji możecie znaleźć w innych naszych newsach. Są tam opisy fabuły, trybów rozgrywki, mnóstwo filmów i screenów. Zapraszamy!

FIFA 15:

 • Platformy: PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PC, PS Vita, 3DS, Wii
 • Data premiery: 26 września
 • Producent: EA Sports
 • Wydawca: EA
Tej gry z pewnością nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Nie tylko dlatego, że co roku kolejną odsłonę FIFY kupują miliony graczy na całym świecie. Najnowsza FIFA 15 to druga część stworzona na nowy silniku EA Ignite. Jest to silnik przygotowany specjalnie z myślą o konsolach nowej generacji. Nowa FIFA 15 powinna więc jeszcze lepiej od poprzedniej wykorzystać jego możliwości. W jaki sposób? Na przykład implementując bardziej realistyczne zachowania zawodników, związane przede wszystkim z systemem kolizji. EA dodało też tradycyjnie mnóstwo nowych ruchów i zagrań przypisanych do konkretnych piłkarzy. Ponadto producent szczyci się, że również mocno skupił się na widowiskowości spotkań. Kibice mają reagować bardziej naturalnie, będą też zresztą przygotowani z większą dbałością o szczegóły graficzne. Chcecie sprawdzić pozostałe informacje o FIFIE 15? Zapraszamy tutaj.

Hyrule Warriors:

 • Platformy: Wii U
 • Data premiery: 26 września - świat(obecnie brak planów wydania w Polsce)
 • Producent: Omega Force
 • Wydawca: Nintendo
Posiadacze Wii U z reguły nie dostają tak wielu gier jak ci, którzy mają PS4, Xboksa One czy PC, ale kiedy już ukazuje się coś, nad czym pieczę sprawuje Nintendo, jest to zwykle świetna produkcja. Dlatego tak wiele nadziei pokładane jest w Hyrule Warrios, produkcji będącej tak naprawdę spin-offem Zeldy, a nie pełnoprawną kontynuacją serii. Za HW odpowiedzialne jest Omega Force, czyli twórcy Dynasty Warriors. Nowa gra z Linkiem nie będzie więc klasycznym RPG w świecie Hyrule, a bardziej slasherem z elementami Role Play. Nad całością czuwa jednak Nintendo, więc możemy być pewni, że gra spełni pokładane w niej nadzieje. Więcej na jej temat znajdziecie w tych tekstach.

Twierdza: Krzyżowiec II

 • Platformy: PC
 • Data premiery: 23 września
 • Producent: FireFly Studios
 • Wydawca: FireFly Studios
Na pierwszy rzut oka Twierdza: Krzyżowiec II może nie powalać grafiką, ale jest spora szansa na to, że druga odsłona popularnej strategii, będzie jedną z lepszych gier swojego gatunku wydaną w tym roku. Przede wszystkim za całość odpowiada to samo studio, które stworzyło pierwszą odsłonę cyklu 12 lat temu. Możemy więc być pewni, że wiele elementów rozgrywki usatysfakcjonuje najlepszych strategów. Każda z dwóch frakcji: Arabów i Krzyżowców otrzymała aż po 10 nowych jednostek. Na graczy czeka również mnóstwo wyzwań jak chociażby znalezienie sposób na wyżywienie armii, jej wyposażenie, aż w końcu wybudowanie takiej twierdzy, aby wdarcie się do niej przez wroga było niemożliwe. To ostatnie to zresztą najważniejszy element każdej z odsłon Twierdzy. Gra działa także na nowym silniku graficznym, dzięki czemu możliwe stało się zainscenizowanie ogromnych oblężeń z udziałem setek jednostek. Czekamy!

The Sims 4

 • Platformy: PC
 • Data premiery: 4 września
 • Producent: Maxis
 • Wydawca: EA
Nasze TOP 5 premier gier we wrześniu zamyka The Sims 4. Wybór tej gry z mojej strony to nie przypadek, ogromne uwielbienie dla serii, czy fakt, że jest to jedna z najbardziej mainstreamowych gier jaka powstała. Wybrałem ją dlatego, żeby się przekonać czy przypadkiem EA nie olewa sobie graczy. Ostatnio ze strony tego wydawcy obserwowaliśmy sporo wpadek. Battlefield 4 łatany jest do tej pory, Sim City również miało wiele błędów podczas premiery, a przesunięcie daty wydania Battlefield: Hardline też nie napawa optymizmem. Miejmy więc nadzieję, że tym razem EA nas zaskoczy. Pozytywnie rzecz jasna. Nie chciałbym bowiem, aby została wydana kolejna gra tylko po to, aby zapełnić premierowy kalendarz wydawcy. The Sims 4 może skończyć ze złą passą wydawcy. Według zapowiedzi w grze nie znajdzie się zbyt wielu kontrowersyjnych zmian dla serii. Czwarte Simsy mają stanowić powolną ewolucję, a nie rewolucję. Serii FIFA takie podejście wyszło na dobre. Czas pokaże, czy podobna strategia przyniesie rezultaty w przypadku jednego z największych symulatorów życia. Tak zatem wygląda nasze TOP 5 premier na wrzesień. Mamy gry akcji, strategię, a nawet coś dla posiadaczy Wii U. A jak wygląda Wasze TOP5? Dawajcie śmiało znać w komentarzach!
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie