Kody do The Sims 4. Kompletna lista na PC i konsole

Kody do The Sims 4 to nie tylko ułatwienie, ale sposób na wieczną zabawę
PG Exclusive Poradniki

The Sims 4 jest jedną z największych gier na świecie i nie chodzi tu wyłącznie o możliwości, ale i liczbę graczy, których przez lata od premiery tytuł ten do siebie przekonał. Kody do gry są więc niezwykle popularnym sposobem na ułatwienie i przedłużenie zabawy.

Swoją przygodę z Simsami zacząłem tak naprawdę od pierwszej części, która nawet wtedy nie była jakoś szczególnie zaawansowana, ale umożliwiała wiele rzeczy, których gracze nie mogli znaleźć w innych pozycjach. „Symulator życia” to dość ogólne stwierdzenie, które do simsów pasuje jedynie połowicznie. Electronic Arts mocno się postarało, aby gracze mogli wieść spokojne (lub też nie) wirtualne życie, opiekować się swoimi podopiecznymi, zakładać rodziny, szukać pracy i rozbudowywać oraz uatrakcyjniać mieszkanie. Jeżeli mówimy o grze wideo, brzmi idiotycznie. W końcu te wszystkie rzeczy są też dostępne tak naprawdę dla każdego – w prawdziwym życiu.

Wszystkie kody do The Sims 4 na różne platformy. Lista:

The Sims 4 to gra oryginalnie wydana w 2014 roku na PC, dziś dostępna również na PS4, PS5 i Xbox One oraz Series X i S. Rozgrywka jest tak naprawdę szeroko pojętym „symulatorem życia”, w którym możemy własnoręcznie stworzyć postacie (lub też rodzinę) i kierować jej wirtualnym życiem. Nasz sim może chodzić do pracy, zakładać rodzinę, zdobywać nowe przyjaźnie, a dzięki dodatkom również m.in. wyjeżdżać na wakacje, a nawet zostać… wampirem. Jednocześnie zajmiemy się dbaniem o potrzeby każdej postaci, a także budową i rozbudową własnego domu. Tytuł w wersji podstawowej jest dostępny do ogrania zupełnie za darmo, niezależnie od platformy. Każdy jednak wie, że „prawdziwa zabawa” zaczyna się tak naprawdę z dodatkami.

The Sims 4 to nie tylko symulator życia

Fenomen Simsów polega jednak na tym, że w tej grze wszystko jest po prostu fajne, łatwe i szybkie. Nie wszyscy marzą o tym, aby raz na tydzień remontować mieszkanie. W grze można to jednak zrobić zaledwie paroma klikami. Wychowywanie dziecka dla wielu młodych rodziców to potężne wyzwanie, ale w grze wystarczy tak naprawdę kilka kliknięć, odczekanie krótkiej chwili i z małego bobasa robi się nastolatek, a potem młody dorosły. Ani się obejrzysz, a wirtualne życie mija niemal tak samo szybko, jak to prawdziwe, ale w odpowiedniej skali, dopasowanej do zasadniczo malutkiego świata.

Wszystko super, ale i tak chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Simsy to też absolutnie perfekcyjne narzędzie do zostania milionerem i przepuszczenia wszystkiego na rozbudowę ogródka czy kultowe już zabranie drabinki przy basenie w oczekiwaniu na coraz głębszą paranoję naszej postaci.

Tak to już bywa – Simsy to w końcu fikcja, więc równie dobrze można się w nich pobawić. Raczej mało kto chciałby zatrzasnąć w rzeczywistości jakiegoś człowieka w płonącym budynku. W grze, choć nieco makabryczne, sprawia to jakąś frajdę (albo to tylko ja, w takim razie wybaczcie!). Równie sporo atrakcji sprawia patrzenie, jak cyfrowy kostucha przemierza rozległe korytarze naszej rezydencji w poszukiwaniu kolejnych ofiar. Wiele z tych rzeczy bawi nawet jeszcze bardziej, gdy skorzystamy z kodów.

The Sims 4 “na cheatach” gwarancją dobrej zabawy?

Niegdyś kody (lub też cheaty) do gier kojarzone były przede wszystkim z ułatwieniami. Kto pamięta kultowe „iddqd” z DOOM-a, dzięki któremu nasza postać była nieśmiertelna, doskonale wie, o czym mówię. Czasami cheaty pozwalały na odkrycie różnych sekretów – wystarczyło tylko jak maniak próbować wbić „Góra-Góra-Dół-Dół-Lewo-Prawo-Lewo-Prawo-B-A”. Tak naprawdę kody – niezależnie od tego, jak można je postrzegać, po prostu powodują, że gry nam się nie nudzą. W tym, rzecz jasna, The Sims 4.

Niektórzy uważają, że „granie na cheatach” jest bez sensu, bo zabija frajdę z poznawania drogi, jaką przygotowali dla nas deweloperzy. Nic bardziej mylnego! Twórcy przygotowali też kody, aby można było się nimi bawić, próbować nowych rzeczy i odkrywać wszystko to, na co zwyczajnie nie starczy nam czasu albo wirtualnych pieniędzy lub możliwości. Latanie w San Andreas powoduje, że gra zyskuje zupełnie nowy wymiar. Tak samo jest z The Sims 4.

Nic więc złego w tym, jeżeli zapragniemy skorzystać z takiej formy pomocy. Kodów do simsów są tak naprawdę dziesiątki i dotyczą praktycznie każdej mechaniki rozgrywki, o jakiej możemy pomyśleć. Czasami wystarczy nam jedynie kod na bardzo dużo pieniędzy, aby rozgrywka nabrała dodatkowej głębi. Co bardziej znudzeni gracze mogą eksperymentować bardziej, wklepując kody na natychmiastowy poród. W podobnym klimacie można też zapewnić sobie rozrywkę, patrząc na sima, który przez kod maniakalnie się śmieje. Psychopatyczne, ja wiem, ale wciąż sprawia frajdę.

Kompletna lista kodów do Simsów

Dlatego też bardzo cieszę się, że i Wy możecie bawić się po prostu lepiej lub też bardziej – za sprawą kodów. Poniższe linki przekierują Was na strony z kodami dla konkretnej wersji gry na każdą platformę.

  • Kody do The Sims 4 na PC
  • Kody do The Sims 4 na PlayStation 4 i PlayStation 5 (wkrótce)
  • Kody do The Sims 4 na Xbox One i Xbox Series X i S (wkrótce)

Bawicie się jednak na własną odpowiedzialność! Nie biorę na siebie winy za wszelkie nieprzewidziane wydarzenia, jakie może wywołać zabawa z kodami. Żartuję, oczywiście, bo w istocie nie ma o co się martwić. Polecam jednak zapisywać grę, jeżeli nie chcecie, aby faktycznie stało się coś, czego nie można już odwrócić.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie