Premiery gier w styczniu. Polski krwawy shooter, polowanie na potwory, naziści i coś dla fanów bijatyk

Super Meat Boy

Kwadratowy kawał mięcha dociera na Nintendo Switch i choć mogliśmy pokierować jego losami już 7 lat temu na Xbox 360, a następnie na kilku innych platformach, tytuły tego typu się nie starzeją, a jeśli są dobre, to warto w nie zagrać choćby po 20 latach. W przypadku Super Meat Boy możemy mówić o bardzo dobrej grze, zatem jeśli ktoś jej nie zna i posiada Switcha, najwyższa pora nadrobić zaległości!

Jak możemy przeczytać na Steam: Super Meat Boy to ciężka jak diabli platformówka, w której kierowana przez ciebie ruchoma kostka mięsa próbuje uratować swoją dziewczynę (wykonaną akurat z bandaży) przed złym płodem w słoiku noszącym garnitur.

Nasz mięsisty bohater będzie przeskakiwać ze ścian, nad morzem pił mechanicznych, przez zapadające się jaskinie i jeziora starych igieł, poświęcając swój dobrobyt w imię ocalenia damy w opałach. Super Meat Boy przywraca starodawny poziom trudności klasycznych tytułów na NES-a, takich jak Mega Man 2, Ghost and Goblins oraz Super Mario Bros. 2 (w japońskiej wersji) i usprawnia go do poziomu prostej, opartej na refleksie akcji platformowej bez żadnych absurdów. 

  • Platformy: Switch
  • Data premiery: 11 stycznia
  • Producent: Team Meat
  • Wydawca: Team Meat


Na dziewiątej stronie krwawa strzelanina z Polski.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

5 Shares
Share5
+1
Tweet