Premiery gier w czerwcu. TOP 5 gier, które powinieneś sprawdzić przed wakacjami

Ze znalezieniem ciekawych premier gier w czerwcu nie było problemu. Produkcji będzie sporo, tych małych jak i większych. Zobaczcie, co znalazło się w naszej piątce najbardziej wyczekiwanych premier.

Zanim spojrzałem na premierowy kalendarz, sądziłem, że będę mieć problem z wybraniem TOP 5 najlepszych premier gier czerwca. Przede wszystkim dlatego, że wypadła z listy produkcja, na którą długo czekałem, a mianowicie Uncharted 4: A Thief’s End. Premiera została przesunięta na przyszły rok, przez co moje PlayStation 4 długo nie zasili żadna porządna gra na wyłączność dla tego sprzętu. Chyba, że Sony czymś zaskoczy na E3? Na to jednak musimy poczekać, skupiając lepiej uwagę na pewniakach czerwca.

Na szczęście po dogłębnym przestudiowaniu kalendarza zauważyłem kilka mniejszych jak i większych perełek. Na liście nie mogło zabraknąć gry Batman: Arkham Knight. Produkcje z tej serii zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wszystko zaczęło się w 2009, kiedy RockSteady Studios po raz pierwszy sięgnęło po postać Człowieka Nietoperza. W końcu komuś udało się stworzyć grę ze znanym bohaterem komiksów, która nie jest crapem.


TOP 5 premier gier w czerwcu to nie tylko AAA, ale również kilka mniejszych produkcji, w tym jedna darmowa! Zobaczcie, co dla Was wybraliśmy i dajcie znać w komentarzach pod tekstem o swoich typach na najlepsze premiery gier w czerwcu.

Batman: Arkham Knight

Platformy: PC, PS4, Xbox One
Data premiery w Europie: 23 czerwca (PL)
Producent: RockSteady Studios
Wydawca: Warner Bros Interactive Entertainment

Gry z serii Batman wychodzą równo co dwa lata. Pierwsza i druga część zdobyły średnią ocen na poziomie 91 punktów na 100 w serwisie Metacritic. Świetny wynik. Z trójką było gorzej, bo jak przyjrzeć się statystykom, gra zasługuje według popularnego serwisu na około 74 punkty. Skąd taki nagły spadek formy? Otóż za trzecią odsłonę nie odpowiadało RockSteady Studios (twórcy jedynki i dwójki), a wewnętrzne studio Warner Bros. Nie da się ukryć, że lekko spartolili robotę. Gra przede wszystkim nie wnosiła nic nowego do serii, miejscami kulała płynność animacji, nie wspominając o błędach graficznych i kiepskiej fabule. W jednym z polskich serwisów za te wpadki dostała nawet 1/10! To dość kontrowersyjna ocena, ale pokazuje, że coś z tą częścią było nie tak.

W przypadku Batman: Arkham Knight Warner Bros. nie zrobiło już tego samego błędu. Gra wróciła na deski kreślarskie do RockSteady Studios, co jest nadzieją na powrót Człowieka Nietoperza w dobrej formie. Ma być jeszcze mroczniej niż to miało miejsce w przypadku pierwszej i drugiej odsłony. Takie podejście bardzo się podobało graczom. Ponadto w grze znajdziemy Batmobil i w końcu powróci też system zaawansowanych kontr, który stanowił esencję walk w pierwszych dwóch częściach. To dobry zwiastun na premierę, która już 23 czerwca.

Na drugiej stronie czytaj o jednej z najbardziej kontrowersyjnych gier ostatnich lat.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

21 Shares
Share21
+1
Tweet