Premiery gier obecnego tygodnia. 5 atrakcyjnych nowości, które rozkręcą styczeń

gry premiery styczen 2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Coraz cieplej będzie w pecetach i konsolach dzięki nadchodzącym nowościom. Przejrzyjcie premiery gier na styczeń 2023 i do roboty!

Początki roku bywają trudne, nawet dla graczy. Od zawsze producenci okazują dużą wstrzemięźliwość w kontekście wydawania gier już w pierwszych dniach po Sylwestrze. Ale nie bójta się! Coś tam udało się zachomikować na styczeń, kilka grubszych tematów też będzie, a na teraz mamy kilka propozycji z dość szerokiego zakresu gatunków.

Najlepsze premiery gier styczeń 2023 – przegląd tygodnia


Children of Silentown

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE, SWITCH
Data premiery: 12 stycznia
Producent: Elf Games
Wydawca: Daedalic Entertainment

Jeden z nielicznych wyjątków, gdy nie trzeba spoglądać na wykaz urządzeń, na których zadebiutuje nadchodząca gra. Bo tak, Children of Silentown odwiedzi wszystkie najważniejsze platformy. Tylko że jest to produkcja dedykowana miłośnikom przygodówek, i to nie takich klasycznych. Jest tu mroczno zarówno z fabuły jak i grafiki. W grze pokierujemy dziewczynką z zadatkami na detektywa, żywo badającą sprawę zaginięć ludzi w lokalnej społeczności. Aby odkryć prawdę będziemy musieli rozwiązać trochę zagadek środowiskowych, porozmawiać z NPC-ami, czy też odszukać przedmioty niezbędne podczas eksploracji świata.


Aquatico

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 12 stycznia
Producent: Digital Reef Games
Wydawca: Overseer Games

Gatunek city builderów idzie na dno, ale żebyśmy się zrozumieli, chodzi wyłącznie o zmianę środowiska gry. W grze strategiczno-ekonomicznej Aquatico rozpoczniemy budowę podwodnego miasta, korzystając z dostępnych tam surowców i rozwijanej – w niesprzyjających warunkach – technologii, wymaganej do organizowania ekspedycji. Podczas rozgrywki zajmiemy się stawianiem kolejnych kondygnacji budynków o różnym zastosowaniu. W karcie inżynierów architektury znajdzie się infrastruktura obronna, produkcyjna, przemysłowa, a także budynki mieszkalne.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie