Premiery gier styczeń 2023. Nadchodzi 10 nowości i nowe rozdanie dla next-genów

premiery gier 2023
Premiery gier Premiery miesiąca

Po szampańskiej imprezie, prędzej czy później odpalimy swój wehikuł do gier. A tam czekają na nas rewelacyjne premiery gier na styczeń 2023.

Nie słowa uchodzące z ust producentów, a ich czyny powinny stanowić o zmianach w gamingu na lepsze. Czyny w tym przypadku to nic innego jak nowe gry, spojrzenie na kwestie next-genów, których potencjał do dziś nie całkiem został okiełznany. Lecz nie martwcie się, bo już na start 2023 roku dostaniemy przedsmak nowej ery i wyraźny sygnał, że stara generacja urządzeń będzie spychana na boczny tor. Te znaki dostrzeżecie w premierach gier na styczeń.

Premiery gier styczeń 2023 – lista TOP 10


Tom Clancy’s The Division 2

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 12 stycznia
Producent: Massive Entertainment / Ubisoft Massive
Wydawca: Ubisoft

The Division 2 z 2019 na liście premier? Z Waszym wzrokiem jest wszystko w porządku, a to specjalne miejsce przydzieliłem grze tylko z powodu nadchodzącego zakotwiczenia na nowej platformie. Ubisoft co miał zarobić na Uplay (teraz Ubisoft Connect) to już zarobił, i teraz chce spieniężyć swoją inwestycję u konkurencji, czyli na Steam. Teoretycznie ma to sens, zważywszy na to, że wielu graczy wiąże się emocjonalnie z 1 platformą. Kto więc cierpliwie czekał, będzie ukontentowany z możliwości zakupu zarówno podstawki jak i wszystkich wypuszczonych DLC.


One Piece Odyssey

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX
Data premiery: 13 stycznia
Producent: ILCA
Wydawca: Bandai Namco Entertainment

ZAMÓW – One Piece Odyssey na PS5

ZAMÓW – One Piece Odyssey na PS4

ZAMÓW – One Piece Odyssey na XBOX SERIES

Oto nowy rozdział dla serii One Piece – to wciąż jRPG z charakterystycznym stylem graficznym, lecz z uwagi na to, że nie jest adaptacją żadnej mangi telewizyjnej lub komiksu, będzie dla fanów jakkolwiek świeżą przygodą. Jako klasyczny reprezentant owego gatunku gier z Dalekiego Wschodu, zaproponuje to, do czego fani są przyzwyczajeni, a więc eksplorację w czasie rzeczywistym i walkę w trybie turowym. Pokierujemy losem kilku postaci w ramach drużyny, mogąc w trakcie rozwijać ich umiejętności, które w trudnych starciach przydadzą się podczas kreowania kombinacji ataków.


Persona 3 Portable / Persona 4 Gold

Platformy: PC, PS4, XSX, XONE, SWITCH
Data premiery: 19 stycznia
Producent: Atlus
Wydawca: Ghostlight / SEGA

Serii Persona nikomu raczej przedstawiać nie trzeba, ale jeśli mówimy o części 3. i 4. to nie byłbym tego taki pewny. Właściciele PS4 i XONE, a także nowszych konsol, tych produktów raczej nie widzieli na swoim ekranie. Dopiero w styczniu po raz pierwszy będą mogli odpalić oba jRPG-i, i to w wersji natywnej na posiadanej przez siebie konsoli (z pominięciem PS5). Mimo że klimat gier szyto na miarę symulacji życia w szkole, ma klimat stricte młodzieżowy, tak jednak gładkie przejście do lustrzanego świata, gdzie walczymy z demonami, spodoba się wszystkim miłośnikom Final Fantasy.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie