Najlepsze premiery gier na sierpień 2021

Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Premiery gier obecnego tygodnia. 5 ciekawych gier na PC, PS5 i PS4

Jak zapowiada się pierwszy tydzień nowego miesiąca dla graczy? Premiery gier na sierpień 2021 na pewno z kilkoma niespodziankami.

To będzie spokojny tydzień dla fanatyków wielkobudżetowych produkcji, zaś burzliwy dla sympatyków małych, wielkich gier. Spośród najlepszych premier wyhaczyliśmy platformówkę, izometryczne RPG, Battle Royale oraz psychologiczny horror. Zatem nie przedłużając, przejdźmy do konkretów.

Premiery gier sierpień 2021 – przegląd tygodnia


Grime

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 2 sierpnia
Producent: Clover Bite
Wydawca: Akupara Games

Jakich graczy powinna zainteresować Grime? Na pewno fanów platformówek i gatunku soulslike Rozgrywka dzieli się na eksplorację i walkę z surrealistycznymi przeciwnikami. Z komentarzy twórców wynika, że jest całkiem wymagająca, a wręcz nie wybacza błędów, gdy dochodzi do starć. Tak jak w serii Dark Souls należy stosować właściwą taktykę do wroga, korzystając z uników, kombinacji ciosów czy wyboru właściwej broni.


Hunter’s Arena: Legends

Platformy: PS5, PS4, PC
Data premiery: 3 sierpnia
Producent: Mantisco
Wydawca: Mantisco

Hunter’s Arena: Legends to kolejne podejście do tematyki Battle Royale. A na ile będzie udane? Wydaliśmy już naszą opinię przy okazji publikacji o najnowszym PS Plus na sierpień 2021 – bo będzie jedną z rozdawanych gier w ramach abonamentu. Ogólnie nie budzi zbyt pozytywnych emocji, ale kto wie… Może sieciówka w azjatyckim wydaniu okaże się czymś więcej niż grą na jeden mecz. W końcu rozwija konwencję rywalizacji z graczami, dodając od siebie walkę z AI oraz kolekcjonowanie skarbów ukrytych na mapie.


Jupiter Hell

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 5 sierpnia
Producent: Chaos Forge
Wydawca: Hyperstrange

Twórcy Jupiter Hell po 2 latach wczesnego dostępu są gotowi wypuścić pełną wersję turowego rogalika. Jeśli przez ten czas jeszcze nie mieliście styczności z grą, to odpowiedni moment już za chwilę nadejdzie. Do sprawdzenia powinien przekonać Was klimat rodem z Dooma i sfora potworów do zlikwidowania. Na dodatek lokacje, umiejscowienie przeciwników i przedmiotów są generowane losowo, więc mamy gwarancję dużej regrywalności produkcji.


In Sound Mind

Platformy: PC, PS5, PS4, switch
Data premiery: 3 sierpnia
Producent: We Create Stuff
Wydawca: Modus Games

Pozwólcie, że przedstawię Wam dalekiego krewnego takich gier jak Layers of Fear, Amnesia i Soma. In Sound Mind to niepozorny horror z duża dawką psychologii (a może na odwrót). Graficznie nie wymiata, aczkolwiek ma fajną atmosferkę grozy i to na niej powinniśmy się skupić. Surrealistyczne motywy, walka z dziwnymi istotami, unikanie nagłych niebezpieczeństw, wizje bohatera oraz rozwiązywanie zagadek środowiskowych – te elementy będą na przemian urozmaicać eksplorację wykreowanego świata i dozować strach.


Death Trash

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 5 sierpnia (wczesny dostęp)
Producent: Crafting Legends
Wydawca: Crafting Legends

Brakuje Wam w życiu klasycznego Fallouta i postapo? Powiem jedno, koniecznie zerknijcie na Death Trash, Mamy tu wszystko to, za co uwielbiamy „starą szkołę RPG”, czyli pixelartową oprawę graficzną, swobodny system rozwoju postaci, wymagające starcia z przeciwnikami (ludźmi i mutantami), łatwy i przyjemny proces craftingu. Należy zwrócić też uwagę na ciekawy projekt świata (dość ponury) i możliwość przechodzenia gry w trybie multi z drugim graczem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się