Gracze nabijają się z premier PlayStation. Już 47 tysięcy osób podbiło to na Reddit

Premiery gier na PlayStation przedstawione na śmiesznej grafice
Newsy PS5

Czy wy też macie wrażenie, że obecna generacja konsol remasterami stoi? Wygląda na to, że tak.

Przyznam natomiast, że nie mam nic przeciwko remasterom i remake’om. Sam dzięki nim nadrobiłem sporo zaległości. Resident Evil 2 nigdy nie było mi dane ukończyć, przede wszystkim dlatego że za dzieciaka, była to dla mnie trochę zbyt ciężka. Po latach z kolei zbyt stara aby ogrywać. Remake, który ukazał się 3 lata temu był super sprawą.

Natomiast więcej kontrowersji w graczach wzbudzają remastery. Weźmy chociażby niedawno info o tym, że Sony szykować ma Horizon Zero Dawn Remaster. Czy to nie za wcześnie? Przecież ta gra nadal świetnie wygląda i raczej nie potrzebuje odświeżenia. A za odświeżeniem wiadomo co stoi, dodatkowa kasa dla producenta i wydawcy, bowiem można szybko podbić cenę kilkuletniej produkcji, nie wkładając aż tak dużego zaangażowania i pracy.

Sam widziałbym zamiast remastera pierwszego Horizona, inne gry w odświeżonej formie. Chociażby Syphon Filter czy pierwszą część Metal Gear Solid, ale tutaj jako porządny remake a nie remaster. Co do remasterów mam mieszane uczucie. Wszystko tutaj zależy od ceny lub jak kto woli, dopłaty za dodatkowe piksele, wyższą rozdzielczość itd. I oczywiście na ile wymienione rzeczy robią różnicę.

Społeczność graczy szybko podłapała, że coś jest nie tak. Wystarczy popatrzyć na poniższy wątek na Reddicie, który ma już ponad 47 tysięcy podbić. Wrzucona została tam grafika, która krąży po sieci od jakiegoś czasu, gdzie widzimy fikcyjny „kalendarz” premier gier na PlayStation. Jest tam TLOU w kilku wersjach, tak samo Horizon Zero Dawn. Trudno się tutaj nie uśmiechnąć.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie