Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Premiery gier na obecny tydzień. Darmowa karcianka WWII, narkotyki, kosmos i więcej

Obecny tydzień przyniesie ze sobą kilka ciekawych mniejszych premier, a sympatycy platformy Steam odpalą sobie Fallout 76.

Rozpoczynający się tydzień może być niezwykle interesujący dla graczy, którzy szukają nowości poza głównym nurtem AAA. Poza Fallout 76, który zaliczy debiut na Steam, znajdziecie poniżej kilka tytułów, o których prawdopodobnie wielu z Was jeszcze nie słyszało. Zatem poszerzamy horyzonty i robimy od…

1. Space Engineers na Xbox One

Space Engineers, tytuł od studia Keen Software House, został ciepło przyjęty na Steam zbierając „bardzo pozytywne” opinie. Teraz gra debiutuje na Xbox One.

Czym jest Space Engineers? To sandboksowa gra symulacyjna, której akcja toczy się w przestrzeni kosmicznej. Gracze wcielają się tutaj w inżynierów, których zadaniem jest utrzymanie kolonii przy życiu. Aby tego dokonać, musimy zająć się budowaniem bazy, wydobywaniem surowców, a czasem nawet walką.

Gra umożliwia spokojne rozbudowywanie swojej kosmicznej bazy, co zrobimy w pojedynkę lub w trybie kooperacji z innymi graczami. Jednak istnieje również możliwość rywalizacji, gdzie walczymy o zasoby, budujemy machiny bojowe i ruszamy do ataku.

 • Platformy: PC, Xbox One
 • Data premiery: 15 kwietnia
 • Producent: Keen Software House
 • Wydawca: Keen Software House

2. Drug Dealer Simulator

Drug Dealer Simulator to gra z oferty polskiego wydawcy PlayWay.

Tytuł ma pokazywać biznes “od kuchni”, co da graczowi możliwość wglądu w świat, z którym przeciętna osoba nie miała w życiu wiele do czynienia. Zaczynamy jako chodząca definicja podwórkowego popychadła, by przedsięwziąć pewne działania, które pomogą nam zyskać kontrolę nad terytorium. Później zarabiamy coraz więcej pieniędzy, które możemy inwestować np. w rozbudowę gangu czy łapówki, które otworzą nam drzwi do dalszych niecnych występków. Super.

Wszystko ma prezentować się wyjątkowo realnie – co więcej, wiemy już od pewnego czasu, że nad zawartością merytoryczną produkcji ma czuwać prawdziwy fachowiec, czyli… były diler.

 • Platformy: PC
 • Data premiery: 16 kwietnia
 • Producent: Byterunners Game Studio
 • Wydawca: PlayWay

3. KARDS – The WWII Card Game

Ta darmowa karcianka w klimacie II wojny światowej jest dostępna od kilku dni we wczesnym dostępie na Steam i jak widać po opiniach, bardzo spodobała się graczom. Teraz – 15 kwietnia – czas na ostateczny debiut.

Deweloperzy podkreślają, że KARDS łączy typową dla karcianek rozgrywkę z innowacyjnymi mechanikami inspirowanymi grami strategicznymi oraz zabiegami stosowanymi na prawdziwym polu bitwy. Przykładowo, nowatorska mechanika linii frontu pozwala na skuteczniejszą ochronę jednostek wspierających i przeniesienie walki na teren przeciwnika.

Gra jest całkowicie darmowa, a wszystkie jej funkcje są dostępne od samego początku. Możesz zdobyć każdą kartę dzięki regularnej grze, misjom codziennym oraz rozbudowanemu systemowi osiągnięć.

 • Platformy: PC, iOS, Android
 • Data premiery na PC: 15 kwietnia
 • Producent: 1939 Games
 • Wydawca: 1939 Games

4. Venineth

Kolejna propozycja na ten tydzień to polska gra zręcznościowo-logiczna o metalowej kulce.

Jak czytamy na Steam, Venineth to gra dla jednego gracza, skupiająca się na odkrywaniu tajemnic starożytnej kosmicznej cywilizacji, poprzez eksplorację, pokonywanie przeszkód i rozwiązywanie zagadek, w niebezpiecznych, odległych światach.

Deweloper obiecuje ponad 20 miejsc do zwiedzenia, w tym: planety, księżyce, gazowe giganty, stacje orbitalne, asteroidy i megastruktury stworzone przez obcych. Otrzymamy nieliniowe poziomy planetarne z trudnymi do znalezienia ścieżkami wśród skalnych labiryntów, kanionów, toksycznych jezior i rzek lawy oraz liniowe poziomy orbitalne, z trudnymi sekcjami platformowymi, zawierającymi pola grawitacyjne, pola siłowe i obszary w nieważności.

 • Platformy: PC
 • Data premiery: 16 kwietnia
 • Producent: Venineth Team
 • Wydawca: Monad Rock

5. Fallout 76 na Steam

I na koniec wspomniany na początku Fallout 76 w wersji Steam. Bethesda wychodzi z założenia, że wielu graczy, którzy grali w Fallout 76 na PC poprzez launcher Bethesda.net, chciałoby mieć także tę opcję na drugiej platformie, czyli na Steam. Jeśli zaliczacie się do tej grupy, mamy dla Was dobre wieści.

Aby odebrać bezpłatną kopię Steam Fallouta 76, wystarczy przejść tutaj i połączyć konto Steam ze swoim kontem Bethesda.net przed godz. 5:59 czasu polskiego, 13 kwietnia. Kiedy wersja Steam będzie dostępna, automatycznie otrzymacie prawo do pobrania Fallouta 76 na tej platformie – informuje dewelopwer.

Pamiętajcie jednak, że nie będzie możliwe przenoszenie atomów czy członkostwa Fallout 1st pomiędzy Bethesda.net a Steam. Dodatkowo zarabiane atomy zostaną przypisane do konkretnej platformy. Jednak przedmioty zakupione w Atomowym Sklepie będą wspólne dla obu platform – Bethesda.net i Steam.

To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ do zgarnięcia jest Fallout Classic Collection za darmo.

Nawet jeżeli nie kupiliście Fallouta 76 na Bethesda.net, a chcecie dołączyć do nas na platformie Steam, wciąż mamy dla was niespodziankę. Od 14 do 28 kwietnia, jeśli kupicie Fallouta 76 na Steam (standardową wersję Fallout 76: Wastelanders albo Fallout 76: Edycję Wastelanders Deluxe), otrzymacie Fallout Classic Collection – zestaw zawierający Fallouta 1, Fallouta 2 i Fallout Tactics – bezpłatnie! Osoby, które posiadają grę na Bethesda.net i aktywują swoją bezpłatną kopię Steam, także otrzymają Fallout Classic Collection podczas tego dwutygodniowego okna popremierowego – czytamy w komunikacie Bethesdy.

 • Platformy: PC, PS4, Xbox One
 • Data premiery: 14 kwietnia na Steam
 • Producent: Bethesda
 • Wydawca: Bethesda

Na tym kończymy nasz tygodniowy przegląd premier. Dajcie znać, czy zamierzacie ograć coś z naszej listy!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się