Premiery gier maj 2023. Piekielnie dobre TOP 10 nowości

premiery gier maj 2023
Premiery gier Premiery miesiąca

Nie szukajcie zajęć na najbliższe dni, bo znaczną część czasu pochłoną premiery gier na maj 2023. Będzie dużo dobrego na PC i konsolach.

Znana jest Wam zasada, by modlić się o najlepsze i spodziewać najgorszego? W tym miesiącu nie musicie składać ofiar i prosić o cuda, bo gry zapowiedziane na maj to same perełki. Każdy sprzęt dostanie coś extra, nie mówiąc już o Switchu, który otrzyma “potwora wolnego czasu”, ideał na wyłączność. A więc nadchodzą dobre chwile dla graczy!

Premiery gier maj 2023 – najlepsze nowości


Age of Wonders 4

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 2 maja 2023
Producent: Triumph Studios
Wydawca: Paradox Interactive

Gracze, którzy wychowali się na strategiach 4X, nie powinni marudzić na brak nowości. W maju seria Age of Wonders wróci na jedyne właściwe tory, czyli znów otoczką świata będzie gęste fantasy. Cel gry nie ewoluował od poprzednich odsłon, gdyż mamy skupić uwagę na ekspansji swojego królestwa, szerząc wpływy poprzez prowadzenie polityki i rzecz jasna walkę z wrogami w systemie turowym. W przebieg rozgrywki na mapie świata wpleciono wydarzenia fabularne, które mają bardziej związać nas z postępującą historią konkretnej nacji.


Redfall

Platformy: PC, XSX
Data premiery: 2 maja 2023
Producent: Arkane Studios
Wydawca: Bethesda Softworks

ZAMÓW – Redfall na XSX

ZAMÓW – Redfall na PC

Ostatnio więcej mówiło się o tym, że Redfall na premierę będzie dostępny tylko w trybie 30 kl/s, a znacznie mniej o samej grze. Pomińmy jednak na chwilę ten ważny szczegół, by jedna wada nie przysłoniła wszystkich zalet. To przede wszystkim strzelanka z wampirami pod kooperację dla 4-osób, ale grać też można solo, skupiając się w większym wymiarze na skradaniu i eksploracji. Co nie zmienia faktu, że lepiej postawić na współpracę, bo przeciwników stworzono z myślą o walce grupowej i wykorzystywaniu osłon i terenu pod taktykę.


Dziedzictwo Hogwartu

Platformy: PS4, XONE
Data premiery: 5 maja 2023
Producent: Avalanche Software
Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment

ZAMÓW – Dziedzictwo Hogwartu na XONE

ZAMÓW – Dziedzictwo Hogwartu na PS4

Wyobrażam sobie jak wielki zawód spotkał właścicieli PS4 i XONE, gdy na wieść wyszła informacja o przełożeniu premiery Dziedzictwa Hogwartu na starsze konsole. Miejmy nadzieję, że te kilka miesięcy opóźnienia przełoży się na świetną optymalizację bez znaczącej straty w jakości grafiki. Bo cała reszta na pewno zadowoli pasjonatów świata magii, Harry’ego Pottera i gier fantasy. Przed zakupem polecamy zapoznać się z naszą recenzją i poczytać o najmocniejszych stronach magicznego RPG-a.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie