Premiery gier luty 2023. Mamy 10 potężnych nowości, które zmiotą nas z planszy

premiery gier luty
Premiery gier Premiery miesiąca

Koniec marudzenia i wciskania kitu o grach z kosmosu. Nie uwierzycie, ale premiery gier na luty 2023 naprawdę wywołają opad szczęki.

Mówili, że gry już schodzą na psy. Że coraz mniej ciekawych tytułów pojawia się w kalendarzu premier. Powtarzalność, nijakość i tyle w temacie… A ja Wam powiem coś nowego – luty sprawi, że nabierzecie chęci do grania i zaufania do twórców. To miesiąc obfitości i spłynie ona na każdą platformę (no jednak trochę mniej na Switch). Gdy tylko zobaczyłem zestawienie, wiedziałem, że tuż przed nami rysuje się szczęśliwe zakończenie.

Premiery gier styczeń 2023 – zestawienie najlepszych nowości


Deliver Us Mars

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 2 lutego 2023
Producent: KeokeN Interactive
Wydawca: Frontier Foundry

Sezon na świetne gry zaczniemy od przygody na Marsa. Autorzy Deliver us the Moon idą o krok dalej w tematach podjętych w grze eksploracyjno-przygodowej, skupiając się równie mocno na aspekcie przetrwania. Będzie do rozwiązania zagadek co nie miara, doświadczymy więcej stresowych sytuacji, wynikających z innego poziomu grawitacji niż na Księżycu. Cieszy też nowa mechanika w rozgrywce, związana ze zwiedzaniem Czerwonej Planety, czyli możliwość wspinania się po ścianach przy pomocy czekanów.


Dziedzictwo Hogwartu

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 10 lutego 2023
Producent: Avalanche Software
Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment

ZAMÓW – Dziedzictwo Hogwartu na PS5

ZAMÓW – Dziedzictwo Hogwartu na PS4

ZAMÓW – Dziedzictwo Hogwartu na XBOX SERIES

ZAMÓW – Dziedzictwo Hogwartu na XBOX ONE 

Bez dwóch zdań, Dziedzictwo Hogwartu będzie najważniejszą grą na licencji Harry’ego Pottera. Aż nie chce się wierzyć, że to nie jest kolejna gra akcji polegająca wyłącznie na machaniu różdżką i penetrowaniu szkoły dla czarodziejów. Mamy dostać RPG z krwi i kości, z wciągającą fabułą, ze spiskiem goblinów i czarnoksiężników. Będą rozbudowane misje, długie rozmowy z NPC-ami, duża swoboda rozwoju postaci. Nie mniej interesująco zapowiada się wejście w środowisko czarodziejów i możliwość sprawdzenia na własnej skórze, jakby to było uczyć się zaklęć, warzenia mikstur w Hogwarcie. Krótko mówiąc, to może być najlepsza gra tego roku.


Wanted: Dead

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 14 lutego 2023
Producent: Soleil
Wydawca: 110 Industries

Nie wiem, co tak dokładnie Wanted: Dead zaproponuje w sferze fabularnej, czy gra akcji TPP będzie miała przekonującą bohaterkę i projekty lokacji przykuwające wzrok. Wiadomo jednak, że całą uwagę skupimy na brutalnej walce, bo wręcz ocieka krwią i widowiskowością. Spowolnienia czasu przy odcinaniu kończyn i głowy, rozpływające się po ekranie finiszery i stylistyka nieco przypominająca serię John Wick… W tej kategorii rozrywki powinna spełnić oczekiwania, lecz mam spore obawy o poziom oprawy wizualnej, co można dostrzec w kanciastych elementach otoczenia. Jak to się mówi, poczekamy i zobaczymy.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie