Hogwarts Legacy może być jedną z lepszych gier tego roku. Oto dlaczego

Pudełkowe Hogwarts Legacy na PlayStation, Xbox i Nintendo Switch w świetnej cenie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Premiera gry Hogwarts Legacy będzie miała miejsce już 10 lutego 2023 roku. Te 5 elementów sprawiają, że warto się nią zainteresować.

Jestem tak starym człowiekiem, że pamiętam czasy, kiedy pierwsza część Harrego Pottera pojawiła się w polskich księgarniach. Fenomenalna powieść J.K. Rowling 23 lata temu wciągnęła mnie jak żadna inna, a przyznaję, czytałem mało i jako nastolatek wolałem gry od przerzucania kartek.

Mając pozytywne doświadczenie z powieścią fantasy, nie mogę przejść obojętnie obok nadchodzącego Hogwarts Legacy i już śpieszę wyjaśnić dlaczego.

KUP HOGWARTS LEGACY NAJTANIEJ W INSTANT GAMING

1. RPG z otwartym światem

Gier sygnowanych marką Harry Potter było mnóstwo. Żadna jednak nie zapowiadała się tak ambitnie jeśli chodzi o wielkość świata, jak Hogwarts Legacy. Teren do zwiedzania ma być ogromny i ja już nie mogę się doczekać zaglądania pod każdy kamień!

2. Sam stworzysz bohaterkę lub bohatera

Jak to na RPG przystało, to gracz zdecyduje kim chce być. Czarownica a może czarodziej? Który dom wybrać? To wszystko zależeć ma od gracza. Unikatowa postać na pewno da większą swobodę w trakcie rozgrywki.

3. Całkiem nowa przygoda

Historia przedstawiona w Hogwarts Legacy będzie tylko częściowo nawiązywać do książki. Akcję osadzono bowiem jeszcze przed narodzinami Harrego Pottera. Dla mnie to niesamowita zaleta, że poznamy nową opowieść.

4. Walka ze sporymi możliwościami

Nasza postać ma mieć bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o prowadzenie starć z licznymi przeciwnikami. Gracz będzie mógł nawet łączyć zaklęcia w widowiskowe kombinacje. Oczywiście ważnym elementem będzie zdobywanie nowych umiejętności, w końcu to RPG!

5. Wirtualny Harry Potter w oprawie nowej generacji

Nie ukrywam, że czekam na Hogwarts Legacy również dlatego, bo zostanie wydany na konsolach najnowszej generacji. Gra zmierza bowiem na PC, PS5 oraz Xbox Series. Liczę na to, że twórcy pokażą świat wykreowany przez J.K. Rowling w możliwie najlepszy sposób.

Również czekacie na Hogwarts Legacy? Jeśli tak, to koniecznie sprawdźcie ofertę na grę u naszego Partnera, sprawdzonego sklepu Instant-Gaming!

Źródło: Materiał powstał we współpracy z Instant Gaming

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie