Premiery gier obecnego tygodnia. 5 świetnych gier, z którymi zarwiemy noc

premiery gier listopad 2021
Premiery tygodnia

Gotowi na nową porcję premier? W tym tygodniu o tron powalczą przede wszystkim Activision i Microsoft – ich gry pochodzą ze znamienitych rodów, których insygnia znane są fanom strzelanek i wyścigów. Jednakże wybór będzie o wiele większy. Przygotowałem dla Was listę 5 gier mogących zaprowadzić chaos w grafiku dnia. Część z nich mogliście poznać już w naszym zestawieniu miesiąca.

Najlepsze premiery gier listopad 2021 – przegląd tygodnia


Giants Uprising

Platformy: PC Steam
Data premiery: 2 listopada (wczesny dostęp)
Producent: Varsav Game Studios
Wydawca: Varsav Game Studios

Przyjęło się, że w grach akcji z reguły zabijamy potwory z pomocą różnorakiej technologii, ale nie tym razem. Polskie studio przygotowało dla nas scenariusz, w którym stajemy po przeciwnej stronie, a mianowicie zniewolonych gigantów. Jako jeden z nich wypowiemy wojnę ludzikom, siejąc w ich siedliskach zniszczenie i strach. Dosłownie możemy zrównać z ziemią wszelką infrastrukturę wroga oraz nauczyć moresu dawnych ciemiężycieli.


First Class Trouble

Platformy: PC, PS4, PS5
Data premiery: 2 listopada
Producent: Invisible Walls
Wydawca: Versus Evil

First Class Trouble to jedna z pierwszych prób wykorzystania schematu rozgrywki z Among Us w innej grze sieciowej. Podobnie jak tam, funkcjonuje tu system asymetrycznych meczów, podczas których gracze mają ze sobą współpracować, aby przetrwać i odnaleźć wewnątrz ekipy swoistego zdrajcę (androida). Więc dużą rolę podczas gry odegra uważna obserwacja działań innych osób czy prowadzenie rozmów poprzez okno czatu. Tak się składa, że gierka za moment zostanie udostępniona w nowym PS Plus.


Prison Simulator

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 4 listopada
Producent: Baked Games
Wydawca: PlayWay

Jeśli na symulatory nadal będzie tak ogromny popyt to w niedługim czasie, bez wychodzenia z domu, sprawdzimy niemal każdy zawód w środowisku cyfrowym. Teraz przyszła kolej na strażnika więzienia, mającego w planach swój rychły awans. Jako klawisz z powołania mamy wykonywać klasyczne obowiązki, czyli pilnować porządku, uczestniczyć w zasądzonych egzekucjach, nadzorować odwiedziny, a nade wszystko utrzymać balans między dobrymi relacjami z więźniami a administracją placówki.


Call of Duty: Vanguard

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 5 listopada
Producent: Sledgehammer Games
Wydawca: Activision Blizzard

COD-dzik, COD-dzik, COD-dzik zagrajmy w to jeszcze raz… Tylko oby tym razem Activision skomponował dla nas melodię z nowymi nutami. Choć nie będzie o to tak łatwo, bowiem setting gry jak i historia brzmią całkiem znajomo. Po krótkiej przerwie wraca sceneria II wojny światowej, ukazana z perspektywy kilku bohaterów z różnych armii. Przyjrzymy się zmaganiom wojennym na różnych frontach (Europa, Afryka), dokładając od siebie tysiące ofiar, zarówno w głównej kampanii jak i trybach sieciowych.


Forza Horizon 5

Platformy: PC, XSX, XONE
Data premiery: 5 listopada (wczesny dostęp)
Producent: Playground Games
Wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Palenie gumy, driftowanie i tuning samochodów znajdują się w kręgu Waszych zainteresowań? No to w drogę do sklepu po najnowszą odsłonę Forzy Horizon. “Piąteczka” pod wieloma względami ma być lepsza od poprzednich części. Więcej samochodów, opcji modyfikowania aut, nie mówiąc o podniesieniu poprzeczki w poziomie grafiki. A warto też wspomnieć o tym, że również świat gry zadziwi nas dostępną liczbą lokacji. Meksyk będzie największą mapą w historii serii i prawdopodobnie też najpiękniejszą.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie