Premiera WRC 5 w Polsce jednak trochę później. Gra wkracza do e-sportu!

Dotychczas polski wydawca tytułu informował, że zagramy w WRC 5 już 9 października. Niestety teraz okazuje się, że poczekamy dłużej. Na pocieszenie druga, naprawdę świetna wiadomość.

Napaleni na rajdowe zmagania w WRC 5? Tytuł pojawi się na polskim rynku o tydzień później niż pierwotnie sądziliśmy.


– Otrzymaliśmy właśnie informacje ze strony światowego wydawcy WRC 5, BigBen Interactive – premiera gry w Polsce odbędzie się w dniu 16 października 2015, a nie 9 października, jak wcześniej informowaliśmy. W dniu 9 października WRC 5 będzie miało swoją premierę wyłącznie we Francji, Belgii i w Niemczech – pisze Techland w informacji prasowej.

Na szczęście nie jest to spora obsuwa, więc tragedii nie ma. Przypominamy, że WRC 5 pojawi się w wersjach na PC (149,90zł), PlayStation 4 i Xbox One (249,90zł) oraz na starsze konsole – PlayStation 3 i Xbox 360 (189,90 zł).

Techland informuje jednocześnie, że w 2016 roku zostaną rozegrane mistrzostwa e-sportowe WRC. – Wielu fanów WRC od dawna sygnalizowało chęć wzięcia udziału w rozgrywkach online. Spędziliśmy mnóstwo czasu zastanawiając się nad czymś nowym i naprawdę ekscytującym – wyjaśnia Alain Jarniou, Game Director WRC 5.

– E-sport rozwija się w ogromnym tempie z roku na rok, a pomimo tego jest zaledwie parę gier motoryzacyjnych, które oferują zmagania online. Sądzimy, że WRC na arenie e-sportowej będzie najlepszym wyzwaniem dla fanów gier motoryzacyjnych i rajdów – dodaje Alain Jarniou.

Techland tłumaczy, że najlepsi kierowcy e-sportowi będą walczyli online na Twitchu aż do epickiego, finalnego starcia w trakcie ostatniej rundy WRC w sezonie 2016. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych niebawem, a ponizej wrzucamy zwiastun wydarzenia.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • kojot

    Dema oficialnie nie wydano, ale po gameplayach widać że solidna ta rajdówka

  • mrozu

    Ktoś wie gdzie można znaleźć więcej informacji o tych mistrzostwach ?

  • Titan

    Grałem, polecam. Nie mogę się doczekać oficjalnych turniejów

3 Shares
Share3
+1
Tweet