Premiera Wiedźmin 4. CD Projekt jeszcze raz zaznacza swoje stanowisko

Polski deweloper skupia obecnie siły na produkcji Cyberpunk 2077 oraz rozwijaniu Gwinta. W oddali majaczy Wiedźmin 4? CD Projekt RED powtarza, co o tym myśli.

Podczas konferencji Pareto Securities Gaming Seminar 2018 w Sztokholmie nie zabrakło polskiego CD Projekt. Adam Kiciński oraz Piotr Nielubowicz odpowiadali nie tylko na pytania dotyczące rozwoju Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej oraz oczekiwanego Cyberpunk 2077, lecz odnieśli się również do gorącej kwestii, jaką jest Wiedźmin 4.

Wiedźmin 4 – premiera. Kiedyś się doczekamy?

Jeśli pod nazwą Wiedźmin 4 widzimy nową część gry, która będzie kontynuowała w jakiś sposób to, co widzieliśmy w tytule Wiedźmin 3: Dziki Gon, odpowiedź na powyższe pytanie brzmi – NIE. Jeśli jednak pod hasłem Wiedźmin 4 wizualizujemy sobie kolejną produkcję w wiedźmińskim uniwersum, jest wręcz odwrotnie. Premiera następnego tytułu z Wiedźminem/Wiedźminami jest wielce prawdopodobna.

Tutaj stanowisko CD Projekt się nie zmienia, co potwierdza najnowsza wypowiedź: Nie możemy wyprodukować Wiedźmina 4, ponieważ od początku zakładaliśmy stworzenie trylogii. Nie oznacza to, że pewnego dnia nie weźmiemy się za przygotowanie czegoś w wiedźmińskim uniwersum. Obecnie skupiamy się na Cyberpunku oraz Gwincie.

Wiedźmin 3 to rozdział definitywnie zamknięty

Wygląda też na to, że CD Projekt RED nie uraczy nas kolejnym oficjalnym dodatkiem do Wiedźmina 3. Polska firma jasno daje do zrozumienia, że to rozdział zamknięty. Po świetnych Serca z Kamienia oraz Krew i Wino chciałoby się jeszcze i jeszcze, lecz niestety deweloperzy zmienili swój cel i przerzucili siły na Cyberpunk 2077.

https://planetagracza.pl/serial-wiedzmin-netflix-scenariusz-odcinek-fabula/

 

Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

Wszystkie zaplanowane dodatki zostały wydane i kropka. Lecz od czego są fani? Tutaj pojawia się świetny projekt Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka, na który czekamy już naprawdę długo przeglądając kolejne screeny. Na szczęście, niedługo coś się ruszy w temacie i zobaczymy coś więcej!

– Już wkrótce udostępnimy Wam pierwszy materiał wideo z naszej przygody. Będzie to krótki fragment rozgrywki z jednego z początkowych etapów – przekazali kilka dni temu twórcy Pożegnania Białego Wilka.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka ładniejsze niż Wiedźmin 2

Fani dopytują również o grafikę. Tutaj jeszcze raz przypominamy, że choć Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka przedstawia historię, która wydarzy się po Wiedźminie 3 wraz z wszystkimi dodatkami, to jest tworzony na silniku Wiedźmina 2. Powód jest prosty – trzecia część nie posiada odpowiednich narzędzi modderskich by tworzyć własne lokacje i zadania.

Możemy jednak spodziewać w Pożegnaniu Białego Wilka lepszych doznać wizualnych niż w podstawowym Wiedźminie 2. Na pytanie fana “W jakim stopniu przebudowaliście podstawową grafikę Wiedźmina 2 ?” autorzy projektu odpowiadają: W dużym stopniu, z Wiedźmina 2 zostało bardzo niewiele.

Przypominamy, że Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka będzie modem do Wiedźmina 2, który pobierzemy za darmo. Nie liczcie też, że mod/dodatek pojawi się na konsolach. Niestety, nasza modyfikacja będzie dostępna tylko na PC. Nie mamy żadnych możliwości, żeby stworzyć naszą przygodę na konsole – podkreśla ekipa odpowiedzialna za projekt.

Pożegnanie Białego Wilka to całkowicie autorska historia będąca epilogiem dla sagi wiedźmińskiej. Główną osią fabularną jest tutaj wesele Geralta i Yennefer.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.