Premiera PS5 i nowego Xbox’a w 2021 roku, teraz nowe wersje PS4 i Xbox One. Prognozy analityka

Podczas gdy większość głosów stawia na to, że premiera PS5 oraz nowej konsoli Xbox nastąpi w 2020 roku, analityk Lewis Ward uważa, że Sony i Microsoft nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa odnośnie obecnej generacji.

Cały czas słyszymy, że premiera PS5 oraz nowych konsol Microsoftu z rodziny Xbox Scarlett nastąpi w 2020 roku, a w tym roku mamy zobaczyć zapowiedź sprzętów. Są to najczęściej spekulacje i wieszczenia analityków, którzy opierają swoje prognozy na analizie branży. Czy jednak nie przyjdzie nam poczekać na next-geny nieco dłużej?

Premiera PS5 i Xbox Scarlett bardziej odległa

Takiego zdania jest analityk Lewis Ward z amerykańskiej firmy IDC, który na łamach serwisu Gamingbolt stwierdził, że zapowiedź PS5 i kolejnego Xbox’a zobaczymy dopiero na targach E3 2020, a premiera konsol nastąpi w kolejnym roku, czyli 2021. Ekspert uważa, że nowa generacja nie będzie czymś odmiennym od tego, co teraz widzimy. Dostaniemy zatem według niego tradycyjne konsole, jak PS4 oraz Xbox One.

Analityk uważa, że 2019 rok będzie należał do obecnych konsol, które doczekają się lekkiego odświeżenia. Czym miałyby się charakteryzować nowe wersje PS4 i Xbox One? Tego analityk już nie wyjaśnia. Jego zdaniem Sony i Microsoft będą chcieli, by ósma generacja była aktywna jeszcze przez dwa lata.

Sądzicie, że taki scenariusz może się potwierdzić?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.