Premiera Obduction od twórców kultowego Myst opóźniona

Jest nowa data premiery.

Studio Cyan ogłosiło, że nowa gra przygodowa Obduction zaliczy kilkutygodniową obsuwę. Początkowo zakładano, że tytuł zadebiutuje na świecie w dniu 26 lipca tego roku, lecz ze względu na chęć dopracowania szczegółów produkcji zdecydowano się przełożyć premierę na przyszły miesiąc. Nowa data premiery Obduction została tym samym wyznaczona na 22 sierpnia.


Ostatnie kilka tygodni zleciały nam bardzo szybko. Nasze dni pracy są długie i spędzamy przy niej siedem dni w tygodniu. Obduction staje się dzięki temu coraz lepsze – przyznaje Ryan Warzecha ze studia Cyan. Niestety po świecie gry wędruje jeszcze kilka bugów, które wymagają wyeliminowania. Deweloper zaznacza na oficjalnym blogu, że Obduction jest już bardzo blisko naszych pecetów, lecz trzeba zadbać o ostanie detale, by gracze czerpali z gry pełną przyjemność.

Obduction w Polsce w wersji pudełkowej

Wprowadzeniem gry na rodzimy rynek zajmie się Wydawnictwo Techland.

Obduction to najnowszy projekt amerykańskiego studia, założonego przez braci Randa i Robyna Millerów. Największymi hitami firmy są kultowe przygodówki – Myst i Riven. Obduction jest duchowym spadkobiercą produkcji, które pokochali gracze na całym świecie.

– Myst i Riven, które ukazały się kolejno w 1993 i 1997 roku sprzedały się łącznie w 12 milionach egzemplarzy, co czyni je najlepiej sprzedającymi się grami poprzedniego millenium – przypomina Tomasz Gawlikowski z Wydawnictwa Techland.

Historia w Obduction rozpoczyna się w momencie, gdy gracz zostaje uprowadzony przez nieznaną mu siłę. Trafia do tajemniczego świata i aby poznać jego naturę, będzie musiał rozwiązać szereg zagadek oraz sprostać licznym wyzwaniom. Obduction zostało sfinansowane na Kickstarterze, gdzie ponad 22 tysiące graczy wpłaciło na realizację projektu ponad 1,3 miliona dolarów.

Pudełkowa edycja Obduction, z kinową lokalizacją, pojawi się w naszym kraju w sugerowanej cenie 69,90 zł.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

8 Shares
Share8
+1
Tweet