Obduction od twórców kultowego Myst dotrze do Polski w pudełku

Obduction od twórców kultowego Myst dotrze do Polski w pudełku
Filmiki z gier Newsy PC

Jest cena oraz zwiastun.

Wydawnictwo Techland informuje, że zostało polskim partnerem niezależnego studia Cyan i wprowadzi na rynek najnowszą produkcję legendarnych twórców pod tytułem Obduction. Intrygująca gra przygodowa pojawi się na PC 5 sierpnia w dostępnym jedynie w Polsce wydaniu pudełkowym i otrzyma kinową lokalizację.

Obduction to najnowszy projekt amerykańskiego studia, założonego przez braci Randa i Robyna Millerów. Największymi hitami firmy są kultowe przygodówki – Myst i Riven. Obduction jest duchowym spadkobiercą produkcji, które pokochali gracze na całym świecie.

– Myst i Riven, które ukazały się kolejno w 1993 i 1997 roku sprzedały się łącznie w 12 milionach egzemplarzy, co czyni je najlepiej sprzedającymi się grami poprzedniego millenium – przypomina Tomasz Gawlikowski z Wydawnictwa Techland.

Historia w Obduction rozpoczyna się w momencie, gdy gracz zostaje uprowadzony przez nieznaną mu siłę. Trafia do tajemniczego świata i aby poznać jego naturę, będzie musiał rozwiązać szereg zagadek oraz sprostać licznym wyzwaniom. Obduction zostało sfinansowane na Kickstarterze, gdzie ponad 22 tysiące graczy wpłaciło na realizację projektu ponad 1,3 miliona dolarów.

Pudełkowa edycja Obduction, z kinową lokalizacją, pojawi się na rynku 5 sierpnia w sugerowanej cenie 69,90 zł.

Źródło: Techland, opracowanie własne

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie