Premiera Forza Motorsport już niedługo. Znamy pierwsze oceny – jest… nieźle

Forza Motorsport wygląda pięknie. Wyciekły materiały pokazujące grafikę
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

Lada moment premiera Forza Motorsport, czyli najgorętszej ścigałki tego roku. Co powiecie na garść pierwszych ocen? Niektórzy recenzenci podzielili się swoimi opiniami na temat gry. Jest całkiem nieźle!

Najnowsza Forza Motorsport powraca po kilku latach nieobecności. Bardziej dojrzałe i poważne w porównaniu do serii Horizon wyścigi zabiorą graczy na realistyczne tory. Tam toczyć się będą zmagania świetnie odwzorowanych aut w mocno wymagającym środowisku. To nie jest przaśne arcade, gdyż seria Motorsport od początku rzucała wyzwanie takim gigantom, jak choćby Gran Turismo znane z konsol PlayStation.

Premiera Forza Motorsport już 10 października 2023 roku. Gra ukaże się na komputerach, jak również konsolach Xbox Series X i Xbox Series S. Co ważne, tytuł od początku dostępny będzie w abonamencie Xbox Game Pass. Bez trudu ogracie go w ramach posiadanej subskrypcji. Wcześniej, bo już 5 października rozgrywkę rozpocząć będą mogli posiadacze specjalnej edycji premium.

Recenzje Forza Motorsport

A jak wyglądają pierwsze recenzje gry? Tytuł od jakiegoś czasu gościł na dyskach recenzentów, dzięki czemu dziś wiemy, z jaką grą mamy do czynienia. Trzeba przyznać, że jest dobrze, choć nie obyło się bez błędów. W momencie pisania tego tekstu średnia ocen Forza Motorsport w serwisie Metacritic to 84 punkt na 54 recenzje. 52 opinie są pozytywne, 2 z nich wskazują na więcej wad.

  • Player 2 – 10/10
  • Daily Star – 10/10
  • Mondo Xbox – 9,5/10
  • God is Geek – 9,5/10
  • GamingTrend – 9,5/10
  • IGN France – 9/10
  • Xbox Era – 9/10
  • GamingBolt – 9/10
  • TheGamer – 8/10

Na co w głównej mierze zwracają uwagę recenzenci? Jest to sim-racingowy charakter rozgrywki, który wybacza znacznie mniej, niż siostrzana seria Horizon. Nie zabrakło też pochwał na temat technicznych aspektów, bo gra rzeczywiście wygląda oszałamiająco. Świetny jest rónież sam system jazdy, który choć wymaga, to oddaje uczucie satysfakcji. Kochacie wyścigi? W takim razie jest to gra dla was!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie