Porównanie Wiedźmina 3 – PC vs PS4. CD Projekt RED usuwa filmik z sieci. Dlaczego?

Wczoraj jeden z niemieckich serwisów opublikował materiał porównujący edycję Dzikiego Gonu na PC z wersją na PlayStation 4. Wynikło z tego małe zamieszanie.

Niemiecki PCGamesHardware wrzucił do sieci porównanie Wiedźmina 3, które wywołało reakcję polskiego producenta. Studio CD Projekt RED zażądało zdjęcia materiału, a na oficjalnym forum Marcin Momot tłumaczy, dlaczego zdecydowano się podjąć taki krok.


Poszło o wersję Dzikiego Gonu na PC, która została wykorzystana w porównaniu. Według dewelopera wygląda ona bardzo źle w porównaniu z tym, jak rzeczywiście prezentuje się Wiedźmin 3 na blaszakach. Po pierwsze wrażenie psuje kompresja na YouTube, a po drugie to nie jest ostateczna wersja gry, która zostanie wypuszczona na rynek.

Marcin Momot podkreśla, że różnica pomiędzy edycjami tytułu na PC i PS4 będzie widoczna (na korzyść komputerów) w dystansie rysowania obiektów, płynności, rozdzielczości oraz ekskluzywnych funkcjach graficznych, które zobaczymy dzięki kartom graficznym GeForce.

Poniżej możecie zobaczyć filmik usunięty ze strony PCGamesHardware (materiał przetrwał i jest dostępny z innych źródeł) oraz porównanie maksymalnych i minimalnych detali w grze (w przypadku tego filmiku polskie studio nie podjęło interwencji).

Na koniec wrzucamy z kolei gameplay prezentujący grę w wersji PC na maksymalnych ustawieniach i w rozdzielczości 4K (odpalona z kartą GTX Titan X).

Polecamy również nasze obszerne materiały: Premiera Wiedźmin 3: Dziki Gon. TOP 5 rzeczy, które musisz wiedzieć oraz Siedem najważniejszych postaci z Wiedźmina.

Porównanie Wiedźmina 3, które nie spodobało się polskiemu studiu

Wiedźmin 3 w minimalnych i maksymalnych ustawieniach

Wiedźmin 3 w rozdzielczości 4K

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

93 Shares
Share93
+1
Tweet