Premiera Wiedźmin 3: Dziki Gon. TOP 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Premiera Wiedźmin 3: Dziki Gon. TOP 5 rzeczy, które musisz wiedzieć
PC Polecamy! Przed premierą PS4 XOne

Wiedźmin 3: Dziki Gon debiutuje 19 maja na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Dzieło od polskiego studia CD Projekt RED jest tak rozległe, że gdyby zabrać się za szczegółowe opisanie najważniejszych aspektów gry, musielibyśmy stworzyć niemałe kompendium. W naszym TOP 5 nie chodzi jednak o to, by rozłożyć Wiedźmina 3 na czynniki pierwsze, lecz zwrócić uwagę na kilka naprawdę ważnych elementów gry.

Nasze TOP 5 nasycimy również liczbami, które pomogą zobrazować rozmach produkcji oraz świata, który czeka na wszystkich graczy. Już sama kwota, jaką CD Projekt RED wydaje na reklamę tytułu, robi wrażenie. Jak wspominał w marcu Adam Kiciński, na działania promocyjne Dzikiego Gonu pójdzie 35 milionów dolarów. To ponad trzy razy więcej w porównaniu z drugą częścią, którą promowano za 10 milionów dolarów. Na reklamowanie pierwszego Wiedźmina przeznaczono natomiast 2,5 miliona dolarów.

Wersja pudełkowa Wiedźmina 3 będzie dostępna w 109 krajach, gra zgarnęła już ponad 200 nagród i ozdobiła blisko 80 okładek międzynarodowych magazynów. Trzeba przyznać, że kampania marketingowa narobiła wokół tytułu naprawdę sporo szumu. I co z tego wyszło?

Na początek 50 godzin rozgrywki

CD Projekt RED przygotowało dla nas bogaty świat, którego poznanie zajmie nam trochę czasu. Twórcy zaznaczają, że jeśli skupimy się jedynie na głównym wątku fabularnym, poświęcimy na ukończenie Dzikiego Gonu około 50 godzin. Nie wierzę jednak, że znajdą się osoby, które nie skuszą się na choćby kilka questów pobocznych. Poświęcając się dodatkowym zadaniom i eksploracji świata, spokojnie wydłużymy zabawę do około 120 godzin! Żeby natomiast skończyć Wiedźmina 3 w 100 procentach, trzeba będzie poświęcić grze nawet 200 godzinek.

W końcu jednak nadejdzie chwila, kiedy wykonamy ostatnie zadanie głównego wątku. Przygotowano dla nas trzy główne zakończenia w 36 możliwych wersjach. Nie myślcie jednak, że na tym się skończy. Początkowo twórcy zapowiadali, że wraz z ukończeniem głównego wątku nastąpi koniec rozgrywki. Ostatecznie zdecydowano jednak, że nawet po nim możliwa będzie dalsza gra! Zatem jeśli nie wykonamy przed epilogiem wszystkich zadań pobocznych, nic nie stanie na przeszkodzie, by zająć się nimi później.

Żeby poznać cały świat Dzikiego Gonu, będziemy musieli przebyć wirtualny obszar grubo przekraczający rozmiarami 136 km2. Zwiedzimy 2 wielkie miasta – Novigrad i Oxenfurt – oraz 25 mniejszych miejscowości. Oprócz tego wybierzemy się łodzią na wyspy Skellige, wpadniemy z wizytą na zamek królewski w Wyzimie czy do starego Kaer Morhen.

Mapa Dzikiego Gonu prezentuje się imponująco

Co ciekawe, praktycznie cały ogromny świat w nadchodzącej grze z Białym Wilkiem będziemy mogli zwiedzać bez żadnego dogrywania. Pojawi się tylko jeden moment w naszej wędrówce, kiedy będziemy musieli poczekać na doładowanie danych. Chodzi o wejście na teren Kaer Morhen. Ekrany z loadingiem zobaczymy oczywiście w kilku innych momentach. – Kiedy zaczynamy grę, kiedy zginiemy, podczas wczytywania stanu gry, albo przy korzystaniu z opcji szybkiej podróży. W tym ostatnim przypadku czas dogrywania będzie się różnił w zależności od tego, na jaką odległość chcemy się przenieść – tłumaczył na łamach serwisu GameSpot Jonas Mattsson, który odpowiada w Wiedźminie 3 za lokacje.

Myślicie, że wspomniane 200 godzin to już wszystko? Na drugiej stronie przeczytasz, jak jeszcze bardziej wydłużyć zabawę i przeżyć dodatkową przygodę!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie