Siedem najważniejszych postaci z Wiedźmina. To musicie o nich wiedzieć

Dlaczego Geralt zwany jest rzeźnikiem, Triss kąpie się kilka razy dziennie, a Yennefer lubi uprawiać seks na wypchanym jednorożcu? Te i inne ciekawostki znajdziecie w naszym tekście o najważniejszych postaciach z Wiedźmina.

Premiera Wiedźmina 3 już 19 maja, zatem postanowiliśmy przypomnieć Wam przed nią najważniejsze postacie wiedźmińskiej sagi. Nie znajdziecie tutaj spoilerów dotyczących trzeciej odsłony gry, ewentualnie fakty związane z pierwszą i drugą częścią produkcji od CD Projekt RED.

Jest tutaj również sporo informacji z książek o Wiedźminie, które wyszły spod pióra Andrzeja Sapkowskiego. Zatem nasze małe kompendium to materiał, dzięki któremu nadrobicie braki w wiedzy na temat wiedźmińskiego świata, nie tylko związanego z grami, ale również książkami polskiego autora.

Zapraszamy!

Geralt z Rivii:

Biały Wilk jest głównym bohaterem wiedźmińskiej sagi. Swoje siwe włosy zawdzięcza mutacjom, którym został poddany w twierdzy Kear Morhen, odbywając  tam szkolenie, przygotowujące go do profesji zabójcy potworów. Swego czasu nadano mu przydomek rzeźnika z Blaviken, obserwując jego starcie z kompanami Renfri, oraz nią samą. Wtedy to Geralt wyciął w pień wszystkich pomocników Renfi na terytorium wspomnianego miasta Blaviken.

Nieustraszony protagonista wyposażony jest w dwa miecze – srebrny oraz stalowy. O ile pierwszy z nich jest niezastąpionym orężem w starciu z monstrami, tak miecz stalowy wykonany z meteorytu, niejednokrotnie uratował bohaterowi życie podczas konfrontacji z humanoidami. Nieodłącznym elementem wyposażania Wiedźmina jest również amulet, mający szerokie zastosowanie, pozwalające m. in. wykrywać magię. To jednak proste zaklęcia, nazywane znakami wiedźmińskimi, należą do repertuaru najbardziej rozpoznawanych zagrywek stosowanych w boju przez Geralta.

Jak zapewne pamiętają miłośnicy prozy Sapkowskiego, bohater na ostatnich stronach tomu Sagi – Pani Jeziora, ginie zamordowany przez chłopa. Na początku pierwszej części growego cyklu o białowłosym dowiadujemy się, że udało mu się przeżyć, przy czym ostatnie wydarzenia pozostawiły piętno na psychice łowcy potworów. Borykać się on będzie bowiem z amnezją, nie mogąc w wyniku tej przykrej przypadłości przypomnieć sobie kluczowych dla życia faktów. Rzucony w wir politycznej zawieruchy, dokonuje wielu brzemiennych w skutkach decyzji, które wpływają na losy krain i zamieszkujących je mieszkańców. Trzecia część gry, będąca zwieńczeniem historii o Białym Wilku, koncentrować się będzie w dużej mierze na poszukiwaniu: utraconej miłości Yennefer oraz ich przybranej córki Ciri. Nie będzie to jednak łatwa podróż, na naszych plecach będziemy czuć oddech Dzikiego Gonu, orszaku upiornych jeźdźców, będących zwiastunem śmierci i pożogi.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: