Polskie Alice VR trafiło na Steam Greenlight. Nowy trailer i szczegóły

Gliwickie studio Carbon szykuje całkiem ciekawy tytuł, powstający z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Akcja Alice VR przeniesie nas na obcą planetę, której wszyscy mieszkańcy zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Naszym zadaniem będzie rozwiązanie szeregu zagadek oraz odkrycie prawdy.

Tytuł trafił właśnie na Steam Greenlight i przy okazji dowiedzieliśmy się o nim kilku ciekawych rzeczy. Przede wszystkim nie będziemy musieli posiadać gogli Oculus Rift, by w niego zagrać. Alice VR uruchomimy również na monitorze komputera, choć wiadomo, że wówczas wrażenia z rozgrywki będą odpowiednio mniejsze.

Polski deweloper podkreśla, że przejście gry zajmuje około 3 godzin, ale dopiero kilkukrotne jej ukończenie pozwala poznać całą historię. W dniu premiery (daty jeszcze nie ujawniono), tytuł zostanie wypuszczony w angielskiej wersji językowej. Pełna, dubbingowana polska wersja gry ukaże się w kilka tygodni po niej i będzie dostępna w formie patcha dla osób, które wcześniej zakupiły Alice VR.

Do uruchomienia produkcji w wysokich ustawieniach będziemy potrzebowali przeciętnego komputera gamingowego. – Wymagania wzrastają, gdy gra się z użyciem gogli Oculus Rift, ale wciąż są niższe niż oficjalne wymagania Oculusa – podkreślono na stronie Steam.

Z okazji pojawienia się Alice VR na Steam Greenlight możemy również zerknąć na świeżutki zwiastun tytułu, który zawiera elementy rozgrywki. Dajcie znać, czy z chęcią zagłębicie się w taki świat!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: