Polski survival horror Chernobylite na klimatycznym filmiku

0 komentarzy

Studio The Farm 51 publikuje krótki teaser Chernobylite. Choć to tylko kilka ujęć, robią naprawdę dobre wrażenie.

Polski deweloper wpuścił do sieci trwający kilkanaście sekund filmik prezentujący Chernobylite. Gra nie ma jeszcze ogłoszonej daty premiery i wiemy jedynie, że jest szykowana z myślą o komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Poniższy materiał to dopiero przedsmak przed pełnym zwiastunem, który powinien zostać wkrótce udostępniony.

Tak deweloperzy przedstawiają Chernobylite na oficjalnej stronie gry:

26 Kwietnia, godzina 1:23 czasu Ukraińskiego. Dokładnie w tej chwili miała miejsce katastrofa nuklearna w Czarnobylu. Stopiony rdzeń płonącego reaktora nr 4 zmieszał się z innymi substancjami chemicznymi i wytworzył wysoce radioaktywny materiał, który znaleźć można tylko w Czarnobylu. Nazwano go Czarnobylitem.

“Chernobylite” to gra komputerowa z gatunku survival-horror, której akcja toczy się w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Spisek, horror, przetrwanie, miłość i obsesja. To wszystko w formie nieliniowej, interaktywnej opowieści, igrającej z pojęciami prawdy i kłamstwa, rzeczywistości i fikcji, nauki i fantazji.

30 lat po katastrofie w Czarnobylu w Zonie zaczynają toczyć się wydarzenia, które nie mogłyby wydarzyć się nigdzie indziej na świecie. I które nie powinny wydarzyć się nigdzie w ogóle. Nie chodzi o to, jak stawić czoła własnym lękom. Chodzi o to, aby je przetrwać.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się