Polski horror Agony z przybliżoną datą premiery. W planach wersja VR!

Polski horror Agony z przybliżoną datą premiery. W planach wersja VR!
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Madmind Studio wyznacza kolejny cel na Kickstarterze.

Polski deweloper informuje, że oprócz standardowej wersji horroru Agony, planuje wydać specjalną wersję gry dostosowaną do gogli wirtualnej rzeczywistości. Agony VR pojawiłoby się na rynku dopiero po premierze standardowej edycji gry i jeśli kupimy takie normalne wydanie, wirtualne otrzymamy bez dodatkowych opłat.

Madmind Studio tłumaczy, że potrzebuje trochę więcej czasu, by usprawnić optymalizację wersji VR oraz dostosować ją do zwariowanej mechaniki piekielnej rozgrywki.

Żeby Agony VR stało się faktem, deweloperzy muszą zebrać w serwisie Kickstarter jeszcze trochę kasy. Wirtualna wersja powstanie po przekroczeniu nowego progu wyznaczonego na poziomie 150 tys. dolarów kanadyjskich. Cel nie wydaje się zbyt odległy, ponieważ obecnie licznik zbiórki wskazuje niemal 131 tysięcy, a do końca akcji pozostało 11 dni.

Madmind Studio potwierdza również, że premiera standardowej wersji Agony powinna nastąpić w drugim kwartale 2017 roku.

Polski horror Agony – obłęd na trailerach, a w wymaganiach sprzętowych?

Madmind Studio zaprasza na dwa świeżutkie trailery Agony, z czego pierwszy jest zlepkiem różnych dynamicznych scenek, a drugi zawiera czysty gameplay. Polskie studio zamierza zaserwować graczom naprawdę ciężką, mroczną i obłąkaną podróż po piekle, które zostało wykreowane w świecie gry naprawdę przerażająco. Wystarczy zerknąć na poniższe filmiki, by wyrobić sobie wstępne zdanie na temat tego, czy zamierzacie wejść w skórę nieszczęśnika, próbującego przetrwać w tym szaleństwie. Podczas naszej wędrówki będziemy mogli zapanować nad umysłami napotkanych postaci, również demonów. Jak nietrudno się domyślić, akcja gry rozegra się w piekle, które podzielono na cztery duże obszary. Poruszając się po nich mamy poszukiwać ukrytych przedmiotów kultu, komnat oraz elementów rozwijających fabułę.

W Agony, gracze wcielą się w historyczną postać, która postawiona zostaje w trudnej, zmuszającej do walki o przetrwanie, sytuacji. Unikając konfrontacji z przeciwnikami oraz rozwiązując zagadki logiczne, bohater zrobi wszystko by odzyskać utracone wspomnienia, oraz wydostać się z piekielnej otchłani. By to zrobić, zmuszony będzie podążać za mglistym obrazem władającej czeluścią, Czerwonej Bogini – tłumaczą twórcy produkcji.

Na karcie gry w serwisie Steam pojawiły się już wymagania sprzętowe Agony, lecz póki co opublikowana konfiguracja minimalna oraz zalecana wyglądają dokładnie tak samo (widocznie w wyniku błędu). Zakładamy jednak, że ujawniona specyfikacja to minimum, ponieważ tak to zazwyczaj bywa, że deweloperzy w pierwszej kolejności dzielą się wymaganiami, które są niezbędne do uruchomienia danej gry.

Przeglądajcie zatem spis i piszcie, czy podzespoły Waszych komputerów pozwolą Wam zejść do piekła. Agonypojawi się jednak nie tylko na PC. Madmind Studio zamierza wydać grę również na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera w drugim kwartale 2017 roku.

Agony – wymagania sprzętowe (minimalne):

  • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10
  • Procesor: AMD Phenom II X4 955 – 4 Core, 3.2 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: 2GB / Radeon R9 200 Series lub Nvidia GeForce GTX660
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie