Polski horror Agony z nowym teaserem. Totalne szaleństwo

Filmik zwiastuje nadchodzący gameplay.

Madmind Studio prezentuje krótki, lecz niezwykle ekspresyjny i naładowany energią teaser z horroru Agony, którego premiera jest planowana na drugi kwartał tego roku. Polski deweloper zamierza urządzić piekiełko na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Nowy teaser potwierdza, że Agony będzie grą dla osób o mocnych nerwach. Materiał zapowiada jednocześnie ujawnienie gameplay’u z demonem, który mamy zobaczyć za kilka dni, 28 lutego.

Polskie studio chce zaserwować graczom naprawdę ciężką, mroczną i obłąkaną podróż po piekle, które zostało wykreowane w świecie gry naprawdę przerażająco. Wystarczy zerknąć na wcześniejsze poniższe filmiki, by wyrobić sobie wstępne zdanie na temat tego, czy zamierzacie wejść w skórę nieszczęśnika, próbującego przetrwać w tym szaleństwie. Podczas naszej wędrówki będziemy mogli zapanować nad umysłami napotkanych postaci, również demonów. Jak nietrudno się domyślić, akcja gry rozegra się w piekle, które podzielono na cztery duże obszary. Poruszając się po nich mamy poszukiwać ukrytych przedmiotów kultu, komnat oraz elementów rozwijających fabułę.

W Agony, gracze wcielą się w historyczną postać, która postawiona zostaje w trudnej, zmuszającej do walki o przetrwanie, sytuacji. Unikając konfrontacji z przeciwnikami oraz rozwiązując zagadki logiczne, bohater zrobi wszystko by odzyskać utracone wspomnienia, oraz wydostać się z piekielnej otchłani. By to zrobić, zmuszony będzie podążać za mglistym obrazem władającej czeluścią, Czerwonej Bogini – tłumaczą twórcy produkcji.

Na karcie gry w serwisie Steam możemy sprawdzić wymagania sprzętowe Agony, lecz póki co opublikowana konfiguracja minimalna oraz zalecana wyglądają dokładnie tak samo (widocznie w wyniku błędu). Zakładamy jednak, że ujawniona specyfikacja to minimum, ponieważ tak to zazwyczaj bywa, że deweloperzy w pierwszej kolejności dzielą się wymaganiami, które są niezbędne do uruchomienia danej gry.

Przeglądajcie zatem spis i piszcie, czy podzespoły Waszych komputerów pozwolą Wam zejść do piekła.

Agony – wymagania sprzętowe (minimalne):

  • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10
  • Procesor: AMD Phenom II X4 955 – 4 Core, 3.2 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: 2GB / Radeon R9 200 Series lub Nvidia GeForce GTX660
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.