Po pół roku Japończycy dostaną Gears of War 4

Po pół roku Japończycy dostaną Gears of War 4
Newsy PC XOne

Co rynek to inny obyczaj.

Nie od dziś wiadomo, że wiele gier tworzonych w Japonii ukazuje się w Europie z opóźnieniem, albo wcale. Jak pokazuje przykład Gears of War 4, działa to też w drugą stronę. Microsoft dopiero dzisiaj zapowiedział, że 25 maja Gears of War 4 ukaże się w Japonii na Xboksa One oraz Windows 10 (bez żadnej regionalnej cenzury).

Dla przypomnienia dodamy, że gra miała światową premierę w październiku zeszłego roku. W Japonii będzie sprzedawna na płycie w cenie 5900 jenów i jako wersja cyfrowa a 5463 jeny. Dostępna ma być także wersja Ultimate Edition za 9167 jenów.

Na początku Microsoft nie chciał wydać gry w Japonii, powołując się na problemy z przestrzeganiem loalnego systemu ratingowego. Poprzednie gry z serii były mocno cenzurowane w Japonii. Okazało się jednak, że w przypadku Gears of War 4 cenzury nie będzie.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie