Pokemon GO – moda przeminęła

Aż o 80% spadła dzienna aktywna liczba graczy.

Pokemon GO miało naprawdę mocny start w zeszłym roku, będąc jedną z najpopularniejszych gier na sprzęty mobilne w historii. W czerwcu 2016 roku w ciągu dnia pojawiało się aż 28,5 mln graczy. Dziś jednak zainteresowanie produkcją nie wygląda już tak imponująco. Według raportu comScore, obecnie w grze loguje się około 5 mln użytkowników dziennie, to spadek aż o 80%.

Zmniejszenie zainteresowania grą Pokemon GO można upatrywać się z kilku powodów. Po pierwsze na samym początku gra miewała problemy z połączeniem z siecią. Nie ukazywały się też żadne znaczące aktualizacje, które wprowadzałyby ciekawe nowości do gry – jednocześnie zachęcające do pozostanie z produkcją. Ponadto jak to często z takimi produkcjami bywa, zadziałała moda na dany tytuł i jak widać, zaczyna ona powoli przemijać.

Aktualizacja Pokemon GO i start Wodnego Festiwalu

Czekacie na coś nowego w swojej ulubionej grze z poksami? Deweloperzy informują o nowej aktualizacji, która otrzymała numer 0.59.1 dla Androida oraz 1.29.1 dla urządzeń z systemem iOS. Lista zmian zamyka się w sumie na jednym i dotyczy bonusu na 7 dzień tygodnia z PokeStopów.

Oprócz tego już 22 marca  startuje Wodny Festiwal w Pokemon GO. Co to oznacza? Podczas wydarzenia częściej natkniemy się na Magikarpi, Squritle, Totodile i ich ewolucje. Dodatkowo, kiedy będziecie odwiedzać obszary, gdzie pokemony typu wodnego pojawiają się regularnie, dostaniecie większą szansę na spotkanie wielu pokemonów typu wodnego oryginalnie odkrytych w regionie Johto i być może… spotkacie nawet Laprasa – zachęcają deweloperzy na oficjalnej stronie Pokemon GO. Wydarzenie zakończyło się 29 marca.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.