Pokemon GO – moda przeminęła

Aż o 80% spadła dzienna aktywna liczba graczy.

Pokemon GO miało naprawdę mocny start w zeszłym roku, będąc jedną z najpopularniejszych gier na sprzęty mobilne w historii. W czerwcu 2016 roku w ciągu dnia pojawiało się aż 28,5 mln graczy. Dziś jednak zainteresowanie produkcją nie wygląda już tak imponująco. Według raportu comScore, obecnie w grze loguje się około 5 mln użytkowników dziennie, to spadek aż o 80%.

Zmniejszenie zainteresowania grą Pokemon GO można upatrywać się z kilku powodów. Po pierwsze na samym początku gra miewała problemy z połączeniem z siecią. Nie ukazywały się też żadne znaczące aktualizacje, które wprowadzałyby ciekawe nowości do gry – jednocześnie zachęcające do pozostanie z produkcją. Ponadto jak to często z takimi produkcjami bywa, zadziałała moda na dany tytuł i jak widać, zaczyna ona powoli przemijać.

Aktualizacja Pokemon GO i start Wodnego Festiwalu

Czekacie na coś nowego w swojej ulubionej grze z poksami? Deweloperzy informują o nowej aktualizacji, która otrzymała numer 0.59.1 dla Androida oraz 1.29.1 dla urządzeń z systemem iOS. Lista zmian zamyka się w sumie na jednym i dotyczy bonusu na 7 dzień tygodnia z PokeStopów.

Oprócz tego już 22 marca  startuje Wodny Festiwal w Pokemon GO. Co to oznacza? Podczas wydarzenia częściej natkniemy się na Magikarpi, Squritle, Totodile i ich ewolucje. Dodatkowo, kiedy będziecie odwiedzać obszary, gdzie pokemony typu wodnego pojawiają się regularnie, dostaniecie większą szansę na spotkanie wielu pokemonów typu wodnego oryginalnie odkrytych w regionie Johto i być może… spotkacie nawet Laprasa – zachęcają deweloperzy na oficjalnej stronie Pokemon GO. Wydarzenie zakończyło się 29 marca.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

2 (KOMENTARZE) “Pokemon GO – moda przeminęła

 • 5 kwietnia 2017 at 20:42
  Permalink

  Ja powiem tak. Gdyby nie fejki, boty itp. To gra by nadal cieszyła dużym powodzeniem. Wielu moich znajomych porezygnowalo przez to. Dodatkowo gra zamiast zwiększyć wydajność muli coraz bardziej. Od paru dni nie mogę normalnie grać i też noszę się z zamiarem zakończenia.

  Reply
 • 5 kwietnia 2017 at 10:19
  Permalink

  Haha 😂 co za debil teraz wpuścił ten artykuł? Event był tydzień temu, a wy piszecie teraz że będzie się zaczynał 22? Brak słów

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: