Pikachu z kryształu - Pokemon - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Tagi:

Kryształowy Pikachu za 99 000 złotych. Tak ciężki, że można nim ćwiczyć biceps

W tym roku marka Pokemon obchodzi swoje 25-te urodziny. W związku z tak hucznym wydarzeniem nie mogło zabraknąć gadżetów w każdym przedziale cenowym, w tym… kryształowego Pikachu.

Za stworzenie 25 sztuk tego wyjątkowego Pokemona z kryształu odpowiedzialny jest japoński artysta Hiroshi Fujiwara. Jego dzieła będą sprzedawane w jednym ze sklepów Baccarat, które możecie znaleźć w Londynie, Nowym Jorku, Tokio, Singapurze, Paryżu i w Hong Kongu. Za taką przyjemność przyjdzie zapłacić 25 000 dolarów, co daje w przeliczeniu około 99 000 złotych.

Kryształowy Pikachu - przód - Pokemon
Kryształowy Pikachu - od boku - Pokemon
Kryształowy Pikachu - tył - Pokemon

Trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę oszałamiająco. Pikachu mierzy około 30 cm wysokości, więc na pewno nie jest małą ozdobą. Wręcz można mówić o posążku, który do lekkich nie należy. Ten waży aż 8,3 kg, dlatego idealnie poza funkcją przycisku do papieru nada się także do ćwiczenia bicepsa.

Pikachu i Pokeball z kryształu - PG
Źródło: Baccarat

To nie wszystko, co firma Baccarat ma do zaoferowania w związku z 25-leciem marki Pokemon. Poza ogromnym „Pikaczem” stworzono także mniejszą wersję (14,5 cm) w nieco innej pozie oraz specjalny Pokeball (6,86 cm). Za miniaturowego stworka przyjdzie zapłacić już tylko 440 dolarów (ok. 1 743 zł), a za kulę 410 dolarów (ok. 1624 zł).

To nie pierwszy raz, kiedy piszę o drogich gadżetach związanych z tymi uroczymi potworkami. Jeszcze niedawno opisywałem sprawę absurdalnie drogich ciastek Oreo, które na aukcjach internetowych również osiągały wielotysięczne kwoty. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%