Podsumowanie roku Steam 2023. Sprawdź, w co grałeś w tym roku

Podsumowanie Steam 2023
Newsy PC

Było Spotify, PlayStation czy Xbox. Teraz czas na Steam, czyli największą platformę dla graczy na komputerach. Valve udostępniło nam wczoraj możliwość sprawdzenia swojego własnego podsumowania roku, w którym każdy gracz sprawdzi, jakie tytuły przyciągnęły go na najwięcej godzin. Jesteście ciekawi, jak wyglądają wasze statystyki?

Podsumowanie Steam 2023 już dostępne dla wszystkich

Uwielbiam roczne podsumowania w różnych usługach i na poszczególnych platformach. Spotify Wrapped wyczekuję na długo przed oficjalnym pojawieniem, cieszyły mnie również statystyki z PlayStation czy Xbox. Teraz nadszedł jednak czas na Steam, czyli zestawienie tego, co cieszyło moją (i waszą) pecetową duszę w powoli mijającym roku. Chcecie je sprawdzić? Nic prostszego — wystarczy wejść na stronę platformy, lub zalogować się do aplikacji, nawet na smartfonie.

Po zalogowaniu waszym oczom ukaże się baner, w który możecie kliknąć. Zostaniecie przeniesieni do podsumowania waszego konta. Trzeba przyznać, że tegoroczne statystyki zostały zaprezentowane naprawdę ciekawie. Główną atrakcję stanowi 5 naszych najpopularniejszych gier. Dowiemy się o liczbie zdobytych osiągnięć, porównamy je ze średnią społeczności czy sprawdzimy, w które miesiące dane gry zajmowały nam najwięcej czasu. U mnie w okresach jesienno-zimowych króluje Call of Duty. Przypomniałem też sobie letnie sesje z Elden Ring (średnio udane).

W podsumowaniu znajdziemy też informacje nie tyle dotyczące gier, co choćby naszych znajomych, zdobytych odznak i wielu innych. To zasadniczo zebranie wszystkiego, co zrobiliśmy na popularnej platformie w tym roku. Na koniec pozostaje podzielić się swoją grafiką ze znajomymi.

Przypominamy, że od niedawna dostępne jest również swoiste “wrapped” dla posiadaczy konsol PlayStation i Xbox. W przypadku Microsoftu też brany pod uwagę jest pecet, oczywiście w gamepassowym wydaniu. Jeżeli jesteście ciekawi, to tekst na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie