Podrobione konsole o wartości miliona złotych! Poznańska firma w opałach

Towar był sprzedawany w zwykłych sklepach oraz w internecie.

Jedna z poznańskich firm zajmująca się handlem sprzętu elektronicznego, postanowiła zarobić na sprowadzanych z Chin podróbkach. Teraz właściciele przedsiębiorstwa mogą skończyć za kratkami.


Policjanci z poznańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zrobili najazd na siedzibę firmy, w której znaleziono setki konsol do gier – podaje serwis epoznan.pl. – Sprzęt, jaki wypuszczano na rynek, posiadał podrobione znaki towarowe. Jak ustalili policjanci, towar sprowadzano z Chin – czytamy z kolei na stronie poznańskiej policji.

Funkcjonariusze ustalili już, że właściciele tego biznesu handlowali podrobionym towarem na terenie Polski i Czech. Wartość konsol oszacowali na milion złotych. – Przedmioty można było nabyć w sklepach ze sprzętem elektronicznym oraz na stronach internetowych – podkreślają policjanci.

Właściciele firmy nie dorabiali do pensji podrobionymi konsolami, lecz uczynili sobie z handlu stałe źródło dochodu. – Mogą usłyszeć zarzuty naruszenia przepisów ustawy o “Prawie własności przemysłowej”. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Szkoda, że nie zdradzono, o jakie konsole konkretnie chodzi. Choć znając życie, pewnie poszło o Xboksy lub PlayStation tyle, że… na kartridże.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet