Lepiej o tym nie zapomnieć, bo gamingowy sprzęt może pójść do śmieci. Gracze przypominają

Wyjmijcie baterie, bo grozi katastrofa. Gracze przypominają | Newsy - PlanetaGracza
Newsy

Gracze na Reddicie kolejny raz postanowili przypomnieć o tym, żeby wyjmować baterie w starszych sprzętach, który nie planujemy używać przez dłuższy czas.

Raz na jakiś gracze w sieci przypomną sobie o czymś sami i pokuszą się o przypomnienie również innym. Dlatego też i my przypominamy, bo bardzo łatwo jest zapomnieć o bateriach. Te są kluczowe w niemal każdym nieco starszym sprzęcie, a wiele akcesoriów lub nawet konsol pozwala na ich wyjmowanie. Lepiej to zrobić!

Wyjmijcie baterie, bo może być kiepsko

Na Reddicie pojawił się post jednego z graczy, który przypomina o tym, aby wyjmować baterie. Tyczy się to sprzętów, których przez dłuższy czas nie planujemy używać. Oczywiście możemy to zrobić jedynie w akcesoriach czy konsolach, które na to pozwalają. Ze zwykłych baterii alkalicznych mogą korzystać pady do Xboksa czy choćby konsole GameBoy. Nawet jeśli w środku macie akumulatorek, i tak lepiej nie zostawiać go na pastwę czasu. Finalnie baterie mogą się wylać lub nawet napęcznieć, stwarzając spore zagrożenie nie tylko dla sprzętu, ale i dla nas.

W komentarzach gracze dzielą się swoimi przemyśleniami i historiami w związku z bateriami. Jedni dziękują za przypomnienie, inni cieszą się, że sami o tym pamiętali i teraz ich starsze pady czy handheldy nadal są używalne. Niektórzy jednak o mały włos nie doprowadzili w ten sposób do tragedii. “Ledwo uratowałem moje dwa PSP, zapomniałem o nich, potem zobaczyłem filmik na YouTubie przypominający ludziom o sprawdzeniu, a moje obudowy baterii ledwo się trzymały” – pisze jeden z internautów. “Z tego powodu straciłem dwa PSP w magazynie. Poszedłem po nie z nadzieją na grę w stylu retro i zobaczyłem, że oba miały tak wygięty plastik, że były zniszczone” – przypomina sobie drugi.

Oczywiście porada ta tyczy się każdego sprzętu elektronicznego z bateriami, a nie tylko tego dla gracza. Internauci obawiają się również o przyszłość – współczesne sprzęty coraz rzadziej pozwalają na wymianę baterii. Stwarza to nie tylko potencjalne zagrożenie, ale niemal gwarantuje, że za kolejne lata sprzęt ten może nie działać w ogóle. Warto jednak pamiętać, iż Unia Europejska pracuje obecnie nad wymogiem prawa, zgodnie z którym w każdym przenośnym urządzeniu musiałaby znaleźć się wymienna bateria. Oby tylko się udało!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie