Kolejna gra Xboksa zmierza na PlayStation? Gry-usługi konkurencji mogą zalać PS5

PlayStation może otrzymać nową grę Xbox | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

PlayStation może otrzymać kolejny, niezapowiedziany projekt od ZeniMax Online. Studio podległe Microsoftowi najwyraźniej pracuje nad nową grą.

W sieci pojawiły się bardzo ciekawe doniesienia. Zgodnie z nimi nie tylko ZeniMax Online pracuje nad niezapowiedzianą produkcją, ale również trafi ona na konsole PlayStation, a potencjalnie nawet może i na Nintendo Switch.

PlayStation z kolejną grą studia Xbox

ZeniMax Online to jedna z firm blisko związanych z Bethesdą, która odpowiada m.in. za popularne aż do dziś MMO The Elder Scrolls Online. To ich flagowe dzieło, wciąż ulepszane od tylu lat i rozwijane nowymi dodatkami. Firma współpracowała także przy m.in. reinkarnacji serii DOOM czy Fallout 76. Mówimy w końcu o specjalistach od multiplayera.

Jak na Twitterze informuje Zuby_Tech, jeden z byłych pracowników studia ma na swoim koncie LinkedIn bardzo ciekawą wzmiankę o niezapowiedzianym tytule. To ostatnia rzecz, nad którą pracował przed swoim odejściem w 2022 roku, która najpewniej jest wciąż rozwijana.

Praca nad nowym silnikiem dla niezapowiedzianego projektu, kierowanie wysiłkami, aby nowy silnik działał na konsolach innych firm.

– czytamy na profilu byłego pracownika

Wygląda więc na to, że produkują coś zupełnie nowego, a nie byle dodatek do TES Online. Przy czym deweloperzy upewniają się, że tytuł będzie odpowiednio współpracował z konsolami konkurencji, czyli m.in. z PlayStation. Nie jest to żadne oficjalne potwierdzenie, ale wygląda na to, że nowa gra ZeniMax Online również trafi na PS5!

Oczywiście nadal nie wiemy, o czym tak naprawdę mowa. Biorąc pod uwagę fakt, iż studio specjalizuje się w tytułach sieciowych, może chodzić o jakąś formę gry-usługi. PlayStation od dawna nie ma w portfolio nic takiego, więc to właśnie Microsoft może chcieć zawojować serca spragnionych sieciowych zmagań graczy PS5. Sea of Thieves już trafiło na tę platformę, więc teraz zapewne przyszła pora na kolejny tytuł.

Źródło: PlayStationLifestyle

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie